• Ikäkausimestaruudet 10.06.2017 tulokset

    Ikäkausimestaruudet 10.06.2017

    Näsin Terapia, Porvoo

    Tulokset:

    Juniorit (3 osallistujaa)

    1. Veikka Keto- Tokoi, Haku- Tikka
    2. Eemeli Tampio, Haku- Tikka
    3. Patrick Mertala, Bee DC

    Senioriitat (2 osallistujaa)

    1. Marja Hyttinen, Haku- Tikka
    2. Tuula Kiviniitty, Haku- Tikka

    Seniorit (8 osallistujaa)

    1. Seppo Kirjavainen, Bee DC
    2. Kauko Mielonen, Jam Darts
    3. -4. Hannu Immonen, Richard’s Dart ja Juha Pihkala, Bee DC

    Ikäkausimestaruudet_10.06.2017_tulokset.pdf

  • SDL EP:n B- ja sekamestaruudet 16.-17.3.2019

    Suomen Dartsliitto Eteläinen Piiri

    B- ja sekamestaruudet 16. - 17.3.2019

    Shamrock, Peltolantie 2, 01300 Vantaa

    Ennakkoilmoittautuminen lyyti -linkin kautta pe 15.3.19 klo 18 mennessä.

    https://www.lyyti.in/SDLEP_BjaSeka2019

    Maksu paikan päällä.

      LAUANTAI   SUNNUNTAI  
    Sarjat B-singelit 
    NS, MS  
    501/5
    B-parit
    NP, MP  
    601/5
    Sekaparit
    601/5
    Sekajoukkue
    701/5
    Rekisteröinti 10.00 - 10.30 13.00 - 13.30 10.00 - 10.30 13.00 – 13.30

    Osallistuminen, ennakko

    Osallistuminen, paikan päällä

    15 EUR

    20 EUR

    20 EUR

    30 EUR

    20 EUR

    30 EUR

    30 EUR

    45 EUR

    Palkintojakauma: I 30%, II 15%, III-IV 7,5% 

    B-SARJOISSA RAJATAAN POIS PELAAJIA SEURAAVASTI:

    -       16 naista ja 64 miestä Dartsliiton rankinglista 26.2.2019 mukaan (lista lisätään myöhemmin) sekä

    -       8 naista ja 16 miestä vuoden 2018 EP-rankinglistan lopputilanteen mukaan.

    Rajaukset luettavissa oheisessa (lista täydentyy, kun SDL:n rankinglista päivittyy) EPn_B_sarjoista_poisrajatut_heittajat_2019_.xls

    OHJEITA: parit/joukkueet; ei kerhosidonnaisuutta ja normaali mestaruuskilpailujen pukeutumissääntö (suorat housut/hame ja pelipaita)

    Lisätiedot: Tino Sarkamies-Uutela p. 0469620120

    SDLEPn_B_ja_sekamestaruudet_032019.pdf

  • SDL EP:n B- ja sekamestaruudet 17.-18.2.2018

    Suomen Dartsliitto Eteläinen Piiri

    B- ja sekamestaruudet la 17. - su 18.2.2018

    Shamrock, Peltolantie 2, 01300 Vantaa

    Ennakkoilmoittautuminen lyyti -linkin kautta pe 16.2.18 klo 16 mennessä.

    SDLEP B- ja sekamestaruudet 2018

    Maksu paikan päällä.

      LAUANTAI   SUNNUNTAI  
    Sarjat B-singelit 
    ms, ns  
    501/5
    B-parit
    mp, np  
    601/5
    Sekaparit
    601/5
    Sekajoukkue
    701/5
    Rekisteröinti 10.00 - 10.30 13.00 - 13.30 10.00 - 10.30 13.00 – 13.30

    Osallistuminen, ennakko

    Osallistuminen, paikan päällä

    15 EUR

    20 EUR

    20 EUR

    30 EUR

    20 EUR

    30 EUR

    30 EUR

    45 EUR

    Palkintojakauma: I 30%, II 15%, III-IV 7,5% ja tämän lisäksi B-NS ja B-MS I 50€ ja II 25€

    B-SARJOISSA RAJATAAN POIS PELAAJIA SEURAAVASTI:

    -       16 naista ja 64 miestä Dartsliiton rankinglista 23.1.2018 mukaan sekä

    -       8 naista ja 16 miestä vuoden 2017 EP-rankinglistan lopputilanteen mukaan.

    Rajaukset luettavissa oheisessa Rankingrajaukset_SDLEPB_kisa2018.xlsx.

    OHJEITA: parit/joukkueet; ei kerhosidonnaisuutta ja normaali mestaruuskilpailujen pukeutumissääntö (suorat housut/hame ja pelipaita)

    Lisätiedot: Jarkko Uutela p. 0505944711

    SDLEPn_B_ja_sekamestaruudet_022018.pdf

  • SDL EP:n B- ja sekamestaruudet 17.-18.2.2018 tulokset

    SDL EP:n B- ja sekamestaruudet, 17.-18.2.2018 Shamrock, Vantaa

         
    B-MS (50)  
    1. Immonen Hannu Richard's Dart
    2. Ilmanen Ari Hertas DT Vantaa
    3.-4. Eriksson Niklas DC Tornado
      Söderlund Pasi Sörkan Tikka
         
    B-NS (13)    
    1. Helminen-Järvelä Iina Bee DC
    2. Timberg Tuula Ohari Dc
    3.-4. Kähärä Marietta Ohari Dc
      Lönnberg Maarit Ohari Dc
         
    B-NP (5)    
    1. Niina Nyman/Iina Helminen-Järvelä Terävät ry/Bee DC
    2. Helga Ocariz/Mervi Ollikainen Pooldarts
    3.-4. Jonna Söderlund/Susanna Haatanen Sörkan Tikka
      Berit Laquist/Marietta Kähärä Ohari DC
         
    B-MP (23)  
    1. Jouni Hopponen/Markku Havasto kertalisenssi/Sörkan Tikka
    2. Asko Hentunen/Kenneth Grönholm Richard's Dart/kertalisenssi
    3.-4. Ari Ilo/Jari Palomäki Ohari DC
      Jari Raitanen/Tarmo Tolvanen Richard's Dart/Sörkan Tikka
         
    Sekaparit (21)  
    1. Kaisu Rekinen/Uki Takkinen Sörkan Tikka/Kontulan TK
    2. Marja Hyttinen/Jyrki Hosio Haku-Tikka
    3.-4. Taru Kettunen/Vesa Tiilikainen Haku-Tikka
      Tarja Salminen/Toni Haatanen Bee DC
         
    Sekajoukkue (17)  
    1. Uki Takkinen/Seppo Kirjavainen/Kaisu Rekinen Kontulan TK/Bee Dc/Sörkan Tikka
    2. Anette Saarelainen/Teemu Koivunen/Esko Suomi Haku-Tikka/Steissin TK
    3.-4. Ritva Pentikäinen/Ami Kuusio/Tarmo Tolvanen Ohari Dc/Kontulan TK/Sörkan Tikka
      Marietta Kähärä/Jari Palomäki/Ari Ilo Ohari Dc

    SDLEPn_B_sekamestaruudet_tulokset_2018_.pdf

  • SDL EP:n piirimestaruudet 19.-20.9.2015 tulokset

    Tulokset Eteläisen piirin mestaruuskisoista 19.-20.9.2015

    Juniorisarjassa osallistujia 0. Sarja ei toteutunut.

    SEN-50 (15 os.) ja SENIORIITAT (1 os.)

    Sarjat yhdistettiin, sillä ainoa senioriitta paikalla oli Jatta Kuisma, Sörkan Tikka

     

    1.

    Ahokas Reijo

    Hertas DT

    2.

    Isoranta Heikki

    KTK

    3.-4.

    Kuosmanen Timo

    Team Lassila

     

    Mielonen Kauko

    JAM Darts

    Finaali: Ahokas - Isoranta 3-1

     

    NS (9 os.)

    1.

    Silvan Lumi

    Tillikka DC

    2.

    Sinkkonen Sanna

    Haku-Tikka

    3.-4.

    Lönnberg Maarit

    JAM Darts

     

    Rekinen Kaisu

    Sörkan Tikka

    Finaali: Silvan - Sinkkonen 3-0 (21,25,26 -)

     

    MS (43 os.)

    1.

    Elijoki Jani

    KTK

    2.

    Roberts Ali

    KTK

    3.-4.

    Takkinen Uki

    KTK

     

    Hyvönen Heikki

    KTK

    Semifinaalit: Takkinen - Elijoki 2-3, Hyvönen - Roberts 0-3

    Finaali: Elijoki - Roberts 3-1 (14,27,17 - 21)

     

    NP (5 os.)

    1.

    Silvan Lumi/Salminen Tarja

    Tillikka DC

    2.

    Niskala Satu/Kaksonen Mervi

    Tillikka DC

    3.-4.

    Heinäharju Lottanoora/Leimunen Raisa

    JAM Darts/Tillikka DC

     

    Ampiala Anu/Rekinen Kaisu

    Sörkan Tikka

    Finaali: Silvan/Salminen - Niskala/Kaksonen 3-0 (40,39,29 -)

     

    MP (9 os.)

    1.

    Kaltti Teemu/Enroth Teemu

    Hertas DT Vantaa

    2.

    Kuosmanen Timo/Kirjavainen Seppo

    Tillikka DC

    3.-4.

    Vitikkala Marko/Tuomaala Juha

    JAM Darts

     

    Vattulainen Vesa/Kuosmanen Timo

    Team Lassila

    Finaali: Kuosmanen/Kirjavainen - Kaltti/Enroth 2-3 (18,23 - 21,22,22)

    Kaikki tulokset löydät tästä.

  • SDL EP:n piirinmestaruudet 24.9.2016

    SDLEP:n piirinmestaruudet 24.9.2016

    Paikka: Ravintola Shamrock, Peltolantie 1, 01300 Vantaa

    Ennakkoilmoittautuminen (NS, MS, NP ja MP) pe 23.9.2016 klo 18 asti tästä: Lyyti-linkki

    Juniorisarjaan rekisteröinti paikan päällä kuten myös kaikkien sarjojen osallistumismaksut.

    Sarjat, rekisteröintiajat ja palkintojakaumat alla:

    Juniorit -21v

    •501/5, pooli
    •Rekisteröinti klo 9.00-9.30
    •Osallistumismaksu 10€/hlö

    Palkintojakaumat: 100% osallistuneiden kesken

    NS ja MS

    •501/7 (MS), 501/5 (NS), suoracup
    •Rekisteröinti klo 11.30-12.00
    •Osallistumismaksu: 15€/hlö/ennakkoilmoittautuminen ja 20€/hlö/paikan päällä ilmoittautuminen

    Palkintojakaumat:

    MS: I 30%,II 15%,III-IV 7,5% + sijat I-VIII 25€

    NS: I 30%, II 15%, III-IV 7,5%+ sijat I-IV 25€ 

    NP ja MP

    •601/5, suoracup
    •Rekisteröinti klo 14.30-15.00
    •Osallistumismaksu 25€/pari ennakkoilmoittautuminen ja 30€/pari paikan päällä

    ei kerhosidonnaisuutta

    Palkintojakaumat:

    I 30%, II 15%, III-IV 7,5%

    Kisailmoitus kokonaisena

    5.9.16 korjattu ennakkoilmoittautumisen päättymispäivä (kisailmoitus, nettisivun tiedote, FB-ryhmän tiedote)

  • SDL EP:n piirinmestaruudet 24.9.2016 tulokset

     

    SDLEP:n piirinmestaruudet, 24.9.2016

    Juniorit (2 os)

    1. Veikka Keto-Tokoi, Haku-Tikka

    2. Patrick Mertala, Bee DC

     

    NS (20 os.)


    1. Marja Hyttinen, Haku-Tikka
    2. Tuula Kiviniitty, Haku-Tikka
    3.-4. Lotte Savolainen, Haku-Tikka
    3.-4. Annette Saarelainen, Haku-Tikka

    Finaali: Hyttinen – Kiviniitty, 3-0 (21,24,45-)

     

    MS (71 os.)

    1.     Teemu Kaltti, Hertas DT Vantaa
    2.     Jani Elijoki, Kontulan Tikkaklubi
    3.-4.  Aaron Knox, Hertas DT Vantaa
            Miko Este, PoolDarts
    5.-8. Jari Raitanen, Richard's Dart
            Olli Kinnari, Richard's Dart
            Atte Autio, DC Tornado
            Heikki Hyvönen, Kontulan Tikkaklubi

    Finaali: Elijoki – Kaltti, 2-4 (24,15 - 15,22,16,19)

     

    NP (9 os.)

    1.     Tuula Kiviniitty/Marja Hyttinen, Haku-Tikka
    2.     Iina Helminen-Järvelä/Raisa Leimunen, Bee DC
    3.-4. Tuula Timberg/Lotte Savolainen, Haku-Tikka
            Milla Sainio/Piia Alatalo, Sörkan Tikka/Hertas DT Vantaa

    Finaali:

    Kiviniitty/Hyttinen – Helminen-Järvelä/Leimunen 3-1 (54,30,52 – 30)

     

    MP (32 os.)

    1.     Ali Roberts/Uki Takkinen, Kontulan Tikkaklubi
    2.     Heikki Hyvönen/Jani Elijoki, Kontulan Tikkaklubi
    3.-4. Atte Autio/Mats Laine, DC Tornado
            Risto Nurmela/Heikki Isoranta, Kontulan Tikkaklubi

    Finaali:

    Hyvönen/Elijoki – Roberts/Takkinen 2-3 (26,23 - 24,24,23)

     

    Kaikki tulokset

     

  • SDL EP:n piirinmestaruudet 30.9. - 1.10.2017

    SDLEP:n piirinmestaruudet 30.9. - 1.10.2017

    Paikka: Original Sokos hotelli Vantaa, Hertaksentie 1, 01300 Vantaa

    Ennakkoilmoittautuminen kaikkien sarjojen osalta pe 29.9.2016 klo 16 asti tästä: Lyyti-linkki

    Kaikkien sarjojen osallistumismaksut maksetaan paikan päällä.

    Sarjat, rekisteröintiajat ja palkintojakaumat alla:

    301av, la 30.9. 

    •NS ja MS, suoracup
    •Rekisteröinti klo 10.00-10.30
    •Osallistumismaksu: 15€/hlö/ennakkoilmoittautuminen ja 20€/hlö/paikan päällä ilmoittautuminen

    Palkintojakaumat:

    NS ja MS: I 30%,II 15%,III-IV 7,5%

    501, la 30.9.

    •NS ja MS, alkulohkot poolina 501/5, jatkopelit 501/7 (NS 8, MS 16)
    •Rekisteröinti klo 13.30-14.00
    •Osallistumismaksu: 15€/hlö/ennakkoilmoittautuminen ja 20€/hlö/paikan päällä ilmoittautuminen

    Palkintojakaumat:

    MS: I 100€+30%,II 50€+15%,III-IV 25€+7,5% + sijat I-VIII 20€

    NS: I 80€+30%, II 40€+15%, III-IV 20€+7,5%

    Juniorit -21v, su 1.10.

    •501/5, pooli
    •Rekisteröinti klo 10.00-10.30
    •Osallistumismaksu: 10€/hlö/ennakkoilmoittautuminen ja 15€/hlö/paikan päällä ilmoittautuminen

    Palkintojakaumat: 100% osallistuneiden kesken

    Senioriitat ja Seniorit, su 1.10.

    •501/5, suoracup
    •Rekisteröinti klo 10.00-10.30
    •Osallistumismaksu: 15€/hlö/ennakkoilmoittautuminen ja 20€/hlö/paikan päällä ilmoittautuminen

    Palkintojakaumat:

    Senioriitat: I 30%, II 15%, III-IV 7,5%

    SEN: I 30%,II 15%,III-IV 7,5%

    NP ja MP, su 1.10.

    •601/5, suoracup
    •Rekisteröinti klo 13.30-14.00
    •Osallistumismaksu 25€/pari ennakkoilmoittautuminen ja 30€/pari paikan päällä

    ei kerhosidonnaisuutta

    Palkintojakaumat:

    I 30%, II 15%, III-IV 7,5%

     

    Kisailmoitus alla:

    SDLEPn_piirimestaruudet_3009_01102017.pdf

  • SDLEP B- ja sekamestaruudet 19.-20.9.2020

    Suomen Dartsliitto Eteläinen Piiri

    B- ja sekamestaruudet 19. - 20.9.2020

    Bowling&Billiard Garage, Lintulammenkatu 18, 04250 Kerava

    Ennakkoilmoittautuminen lyyti -linkin kautta pe 18.9.20 klo 20 mennessä.

    https://www.lyyti.fi/reg/SdlEpBjaSeka2020

    Online linkki, josta näet osallistuja:

    Ennakkoilmoittautuneet

    Osallistumismaksu suoritetaan paikan päällä.

      LAUANTAI   SUNNUNTAI  
    Sarjat B-singelit 
    NS, AS  
    501/5
    B-parit
    NP, AP  
    601/5
    Sekaparit
    601/5
    Sekajoukkue
    701/5
    Rekisteröinti    10 - 11    14 - 15    10 - 11    13 – 14

    Osallistuminen, ennakko

    Osallistuminen, paikan päällä

    15 EUR

    20 EUR

    20 EUR

    30 EUR

    20 EUR

    30 EUR

    30 EUR

    45 EUR

    Palkintojakauma: I 30%, II 15%, III-IV 7,5% 

    B-SARJOISSA RAJATAAN POIS PELAAJIA SEURAAVASTI:

    -       16 naista ja 64 miestä Dartsliiton rankinglista ma 14.9.2020 mukaan (viimeisin rankinglista 15.8.2020 päivitetty) sekä

    -       8 naista ja 16 miestä vuoden 2019 EP-rankinglistan lopputilanteen mukaan                      

    EPn_B_sarjoista_poisrajatut_heittajat_2020.xlsx 

    *Pelimuoto suoracup/tuplacup/pooli riippuen osallistujamäärästä ja vallitsevasta tilanteesta pandemian suhteen. 

    Pareissa ja joukkueissa ei ole kerhosidonnaisuutta.

    Järjestäjä pitää itsellään oikeuden muutoksiin.

    Pandemia-aikana seurataan tilannetta ja noudatetaan voimassa olevia suosituksia ja ohjeistuksia ajankohtaan liittyen.

    Ethän tule kisapaikalle kipeänä.

     

    SDL:n alaisissa kilpailuissa tulee käyttää peliasusteena dartsiin sopivaa paitaa sekä suoria housuja/hametta koko kilpailun ajan.

    Järjestäjällä on oikeus estää pelaajan osallistuminen peleihin, mikäli pukeutumisohjeita ei noudateta.

    Lisätietoja kilpailujohtaja Tino Sarkamies-Uutela p. 0469620120 tai kilpailusihteeri Eteläinen piiri Marietta Kähärä p. 0415004745

    SDLEP_B_Sekamestaruudet_092020.pdf

  • SDLEP B- ja sekamestaruudet 19.-20.9.2020 tulokset

    SDL Eteläinen piiri B- ja sekamestaruudet

    19.-20.9.2020, Kerava

    NS (7) 501/5, tuplacup

    1. Ritva Pentikäinen, Ohari DC
    2. Susanna Haatanen, Bee DC
    3. Outi Heino, Malmin Mestari DC
    4. Tanja Wallenius, Skan Tikka

    AS (47) 501/5, suoracup

    1.         Virtanen Mika, Porvoon DK
    2.         Kaunismaa Risto, Porvoon DK
    3.-4.    Tolvanen Tarmo, Sörkan Tikka
                Ilmanen Ari, Hertas DT Vantaa

    NP (3) 601/5, pooli

    1. Susanna Haatanen/Annette Saarelainen, Bee DC (2 voittoa)
    2. Ritva Pentikäinen/Outi Heino, Ohari DC/Malmin Mestari DC (1 voitto)
    3. Tanja Wallenius/Marietta Kähärä, Skan Tikka/Ohari DC (ei voittoja)

    AP (23) 601/5, suora

    1.         Kimmo Nikunen/Jari Salminen, BMDC
    2.         Eero Horila/Henrik Haikala, JAM Darts/Hot Rod DC
    3.-4.     Esa Sundberg/ Jari Lintunen, Haku-Tikka
                Juha Poutanen/Jouko Siikanen, Bee DC

    SP (16) 601/5, suora

    1.       Jokikokko Markus/Rekinen Kaisu, Bee DC/Sörkan Tikka
    2.       Jokela Esa/Lönnberg Maarit, Sörkan Tikka/Bee DC
    3.-4.   Suomi Esko/Suomi Lotte, Bee DC
              Oksman Erkki/Leimunen Raisa, Haku-Tikka/Steissin TK

    SJ (13) 701/5, suora

    1.       Jokikokko Markus/Rekinen Kaisu/Nurmela Risto, Bee DC/Sörkan Tikka/KTK
    2.       Suomi Esko/Suomi Lotte/Eriksson Pasi, Bee DC
    3.-4.   Kirjavainen Seppo/Pentikäinen Ritva/Jokela Esa, Bee DC/Ohari DC/Sörkan Tikka
              Laine Jukka/Hassinen Mirja/Virtanen Ilkka, BMDC/BMDC/Hertas DT Vantaa

    SDLEP_B_Seka_PM_092020_tulokset_.pdf

     

  • SDLEP piirimestaruudet 14.11.2020

    SDL Eteläinen piiri järjestää piirimestaruuskisat la 14.11.2020

    Paikka: Bowling&Billiard Garage, Lintulammenkatu 18, 04250 Kerava

    Sarjat: NS, AS, NP, AP

    Ennakkoilmoittautuminen sarjoihin pe 13.11.2020 klo 19 mennessä.


    Rekisteröitymiset ja mahdolliset maksut paikan päällä singeleihin klo 10-1030 ja pareihin klo 1430-15.
    Ennakkomaksu EP:n tilille FI20 2074 1800 0268 38. Paikan päällä maksu mobile pay tai käteinen.

    Osallistuminen:
    singelit ennakkoon 20 €/hlö, paikan päällä 30 €/hlö
    parit ennakkoon 30 €/pari, paikan päällä 40 €/pari

    Palkinnot:
    singeleissä 1. 35%, 2. 20%, 3.-4. 7,5% +mitalit
    pareissa 1. 30%, 2. 15%, 3.-4. 7,5% + mitalit

    Pareissa ei ole kerhosidonnaisuutta.

    Pelimuotos singelit: 501/5, finaali 501/7 ja parit 601/5, finaali 601/7
    *Pelimuoto suoracup/tuplacup/pooli riippuen osallistujamäärästä ja vallitsevasta tilanteesta pandemian suhteen.

    Pandemia-aikana seurataan tilannetta ja noudatetaan voimassa olevia suosituksia ja ohjeistuksia ajankohtaan liittyen.

    Ethän tule kisapaikalle kipeänä.

    Järjestäjä pitää itsellään oikeuden muutoksiin.

    Palkinnon maksu tilille.

    SDL:n alaisissa kilpailuissa tulee käyttää peliasusteena dartsiin sopivaa paitaa sekä suoria housuja/hametta koko kilpailun ajan.
    Järjestäjällä on oikeus estää pelaajan osallistuminen peleihin, mikäli pukeutumisohjeita ei noudateta.

    Lisätietoja
    kilpailujohtaja Tino Sarkamies-Uutela p. 0469620120 tai kilpailusihteeri Eteläinen piiri Marietta Kähärä p. 0415004745
  • SDLEP Piirimestaruudet 14.11.2020 tulokset

    SDLEP:n Piirimestaruudet tulokset

    14.11.2020 

    Bowling&Billiard Garage, Kerava

    AS (58) 501/5, finaali 501/7suoracup

    1.                   Mika Virtanen, Porvoon DK

    2.                   Kalevi Markkanen, Haku-Tikka

    3.-4.               Risto Kaunismaa, Porvoon DK

                          Jari Snellman, Haku Tikka

    Finaali: Virtanen – Markkanen 4-3 (21,16,17,22 - 20,23,17)

    Kaavio https://kisailu.net/kisa/cuxbup5

    NS (8) 501/5, finaali 501/7tuplacup

    1.                   Kaisu Rekinen, Sörkan Tikka

    2.                   Lottanoora Heinäharju, Hot Rod DC

    3.                   Anu Ampiala, Sörkan Tikka

    4.                   Susanna Haatanen, Bee DC

    Finaali: Rekinen – Heinäharju 4-2 (27,46,29,21 - 26,20)

    Kaavio https://kisailu.net/kisa/waxpyd6

    AP (28) 601/5, finaali 601/7suoracup

    1.                   Sami Blomqvist/Raimo Rekinen, Hot Rod DC/Ohari DC                  

    2.                   Risto Kaunismaa/Mika Virtanen, Porvoon DK             

    3.-4.               Seppo Kirjavainen/Markus Jokikokko, Bee DC

                          Juuso Purovuo/Patrick Kulmala, Richard's Dart

    Finaali: Kaunismaa/Virtanen – Blomqvist/Rekinen 2-4 (26,21 - 27,36,26,32)

    Kaavio https://kisailu.net/kisa/sabnoz4

    NP (5) 601/5, finaali 601/7tuplacup

    1.                   Kaisu Rekinen/Anu Ampiala, Sörkan Tikka)

    2.                   Jonna Söderlund/Marietta Kähärä, Hot Rod DC/Ohari DC

    3.                   Lottanoora Heinäharju/Lotte Suomi, Hot Rod DC/Bee DC

    4.                   Susanna Haatanen/Outi Heino, Bee DC/MMDC

    5.                   Tanja Wallenius/Tiina Kanervo, Skan Tikka

    Finaali: Rekinen/Ampiala – Söderlund/Kähärä 4-2 (38,36,30,48 - 42,48)

    Kaavio https://kisailu.net/kisa/nudzog1

    SDLEP_PM_14112020_tulokset.pdf

  • SDLEP piirimestaruudet 23.11.2019

    SDLEP:n piirinmestaruudet 23.11.2019

    Paikka: Ravintola Shamrock, Peltolantie 1, 01300 Vantaa

    Ennakkoilmoittautuminen kaikkien sarjojen osalta pe 22.11.2019 klo 20 asti tästä: Lyyti-linkki

    Kaikkien sarjojen osallistumismaksut maksetaan paikan päällä ja palkinnot tileille.

    Sarjat, rekisteröintiajat ja palkintojakaumat alla:

    501, la 23.11.

    •NS ja AS, 501/5 suoracup, finaali 501/7
    •Rekisteröinti klo 10-10.30
    •Osallistumismaksu: 15€/hlö/ennakkoilmoittautuminen ja 20€/hlö/paikan päällä ilmoittautuminen

    Palkintojakaumat:

    NS ja AS: I 35%,II 20%,III-IV 7,5% + mitalit

    NP ja AP, la 23.11.

    •601/5, suoracup
    •Rekisteröinti klo 13-13.30
    •Osallistumismaksu 25€/pari ennakkoilmoittautuminen ja 35€/pari paikan päällä

    Ei kerhosidonnaisuutta

    Palkintojakaumat:

    NP ja AP: I 30%, II 15%, III-IV 7,5% + mitalit 

    SDLEPn_piirimestaruudet_092019.pdf

  • SDLEP piirimestaruudet 23.11.2019 tulokset

    Eteläisen piirin piirimestaruudet 2019

    Ravintola Shamrock, Vantaa

    23.11.2019 

     

    NS (10)

    1.

     

    Hyttinen Marja

    Haku-Tikka

    2.

     

    Heinäharju Lottanoora

    Hot Rod DC

    3.-4.

     

    Puumala Marketta

    Bee DC

       

    Kiviniitty Tuula

    Haku-Tikka


    NP (4) Pooli 601/5

    1. Spora Katariina/Heinäharju Lottanoora Hot Rod DC (voitot 2, erät 8)
    2. Hyttinen Marja/Kiviniitty Tuula, Haku-Tikka (voitot 2, erät 7)
    3. Puumala Marketta/Söderlund Jonna, Bee DC/Hot Rod DC (voitot 2, erät 6)
    4. Haatanen Susanna/Kähärä Marietta, Bee DC/Ohari DC (0 voittoa, erät 5)

     

    AS (43)

    1.

     

    Suomi Esko

    Steissin TK

    2.

     

    Snellman Jari

    Haku-Tikka

    3.-4.

     

    Jerkku Juho

    Terävät

       

    Isoranta Heikki

    Hertas DT

     

    AP (21)

         

                              

    1.

     

    Snellman Jari/Markkanen Kalevi

    Haku-Tikka

    2.

     

    Uutela Jarkko/Jokikokko Markus

    Bee DC

    3.-4.

     

    Immonen Hannu/Kirjavainen Seppo

    Richard's Dart

       

    Halén Timo/Tokee Miika

    Richard's Dart

    SDLEP_PM_23112019_tulokset.pdf

  • SDLEP piirimestaruudet 29.-30.9.2018 tulokset

    SDLEP:n piirimestaruuskisojen tulokset

    29.-30.9.2018 Shamrock, Tikkurila, Vantaa

         
    KRI-NS (6)    
    Sija Heittäjä, osmäärä: 6 Kerho
    1. Lavikainen Tiia Sörkan Tikka
    2. Kiviniitty Tuula Haku-Tikka
    3.-4. Hyttinen Marja Haku-Tikka
      Heinäharju Lottanoora Hot Rod DC
    Finaali:     
    Kiviniitty - Lavikainen 1-3  
         
    KRI-MS (21)  
    Sija Heittäjä, osmäärä: 21 Kerho
    1. Markkanen Kalevi Haku-Tikka
    2. Kirjavainen Seppo Richard's Dart
    3.-4. Hosio Jyrki Haku-Tikka
      Haatanen Toni Steissin TK
    Finaali: Kirjavainen - Markkanen 0-3  
         
    501 NS (13)    
         
    Sija Heittäjä osmäärä: 13 Kerho
    1. Lavikainen Tiia Sörkan Tikka
    2. Kiviniitty Tuula Haku-Tikka
    3.-4. Kähärä Marietta Ohari DC
      Heinäharju Lottanoora Hot Rod DC
    Finaali:     
    Kiviniitty - Lavikainen 1 – 3 (33 – 28,23,26)  
         
    501 MS (46)  
    Sija Heittäjä, osmäärä: 46 Kerho
    1. Hyttinen Pasi DC Tornado
    2. Kirjavainen Seppo Richard's Dart
    3.-4. Haatanen Toni Steissin TK
      Markkanen Kalevi Haku-Tikka
    Finaali:     
    Kirjavainen - Hyttinen 4-5 (19,20,17,15 – 18,16,19,23,12)
         
    JUN (2)    
    Sija Heittäjä, osmäärä: 2 Kerho
    1. Jerkku Janne Terävät
    2. Survo Maxim kertalisenssi
    Pelit:     
    Janne - Maxim 2 - 0 (27,26 -)  
    Maxim - Janne 0 - 2 (- 16,41)  
    Janne - Maxim 5 - 0 (35,31,22,34,34 -)  
         
    Senioriitat (4)  
    Sija Heittäjä, osmäärä: 4 Kerho
    1. Puumala Marke Bee DC
    2. Kiviniitty Tuula Haku-Tikka
    3.-4. Timberg Tuula Ohari DC
      Kuisma Jatta Sörkan Tikka
    Finaali: Puumala - Kiviniitty 3 - 1 (19,27,29 - 38)  
         
    SEN (15)    
    Sija Heittäjä, osmäärä: 15 Kerho
    1. Snellman Jari Haku-Tikka
    2. Kirjavainen Seppo Rikhard`s dart
    3.-4. Tolvanen Tarmo Sörkan Tikka
      Laine Tarmo Terävät
    Finaali:     
    Kirjavainen - Snellman 0 - 3 (- 24,22,19)  
         
    NP (5)    
    Sija Heittäjä, osmäärä: 5 Kerho
    1. Kiviniitty Tuula/Hyttinen Marja Haku-Tikka
    2. Lavikainen Tiia/Ampiala Anu Sörkan Tikka
    3.-4. Jonna Söderlund/Miia Kalliokoski Sörkan Tikka
      Susanna Haatanen/Marke Puumala Bee DC
    Finaali:     
    Kiviniitty/Hyttinen - Lavikainen/Ampiala 3 - 0 (35,44,26 -)
         
    MP (13)    
    Sija Heittäjä, osmäärä: 13 Kerho
    1. Hosio Jyrki/Snellman Jari Haku-Tikka
    2. Larikka Ari/Lintunen Jari Hertas DT Vantaa/Haku-Tikka
    3.-4. Laine Tarmo/Petäjäjärvi Keijo Terävät
      Jerkku Juho/Jerkku Janne Terävät
    Finaali:     
    Larikka/Lintunen - Hosio/Snellman 0 - 3 ( - 29,24,21)  

    SDLEP_piirinmestaruus_tulokset_29_30092018.pdf

  • SDLEP Seniorit 25.1.2020 - tulokset

    SDLEP Seniorimestaruudet

    Ravintola Sir Oliver, Merihaka, Helsinki

    25.1.2020

    (19)

    1. Rekinen Kaisu, Sörkan Tikka

    2. Jokikokko Markus, Bee DC

    3. Immonen Hannu, Richard’s Dart

    4. Jokela Esa, Sörkan Tikka

    Semifinaali: Immonen – Jokikokko 1 – 3 (16 – 24,15,15)

    Finaali: Rekinen K. – Jokikokko 4 – 3 (19,22,21,21 – 25,21,17)

    SDLEP_SEN_25012020.docx

  • SDLEP:n B- ja sekamestaruudet 11.-12.3.2017

    Suomen Dartsliitto Eteläinen Piiri

    B- ja sekamestaruudet la 11. - su 12.3.2017

    Sokos Hotelli Vantaa, Hertaksentie 2, 01300 Vantaa

     

    Ennakkoilmoittautuminen lyyti -linkin kautta pe 10.3.17 klo 16 mennessä.

    https://www.lyyti.in/SDL_EPn_B_ja_sekamestaruudet_4396

    Maksu paikan päällä.

      LAUANTAI   SUNNUNTAI  
    Sarjat B-singelit 
    ms, ns  
    501/5
    B-parit
    mp, np  
    601/5
    Sekaparit
    601/5
    Sekajoukkue
    701/5
    Rekisteröinti 10.30 - 11.00 13.30 - 14.00 10.30 - 11.00 13.30 – 14.00

    Osallistuminen, ennakko

    Osallistuminen, paikan päällä

    15 EUR

    20 EUR

    20 EUR

    25 EUR

    20 EUR

    25 EUR

    30 EUR

    36 EUR

     

    Palkintojakauma: I 30%, II 15%, III-IV 7,5% ja tämän lisäksi B-NS ja B-MS I 50€ ja II 25€

     

    B-SARJOISSA RAJATAAN POIS PELAAJIA SEURAAVASTI:

    -       16 naista ja 64 miestä Dartsliiton rankinglista 5.2.2017 mukaan sekä

    -       8 naista ja 16 miestä vuoden 2016 EP-rankinglistan lopputilanteen mukaan.

    Rajaukset luettavissa oheisessa Excel-tiedostossa.

     

    OHJEITA: parit/joukkueet; ei kerhosidonnaisuutta ja normaali mestaruuskilpailujen pukeutumissääntö (suorat housut/hame ja pelipaita)

    Lisätiedot: Jarkko Uutela p. 0505944711

    Kisailmoitus

     

  • SDLEP:n B- ja sekamestaruudet 11.-12.3.2017 tulokset

    Tulokset SDLEP:n B- ja sekamestaruuskisoista 11.-12.3.2017

     

    B-NS (12 os.), 501/5      
    Sija Heittäjä, osmäärä: 12 Kerho    
    1. Sinkkonen Sanna Haku-Tikka    
    2. Jumisko Satu Haku-Tikka    
    3.-4. Ehrnsten Inger Kellotikka    
      Leimunen Raisa Bee DC    
    Finaali: Jumisko – Sinkkonen 0 – 3 (- 32,45,25)      
             
    B-MS (28 os.), 501/5      
    Sija Heittäjä, osmäärä: 38 Kerho    
    1. Snellman Jari Haku-Tikka    
    2. Virtanen Mika Porvoon DK    
    3.-4. Kinnari Olli Richard's Dart    
      Tolvanen Tarmo Sörkan Tikka    
    Finaali: Snellman – Virtanen 3 -2 (17,16,26 – 26,18)    
             
    B-NP (6 os.), 601/5      
    Sija Heittäjä, osmäärä: 6 Kerho    
    1. Sanna Sinkkonen/Satu Jumisko Haku-Tikka    
    2. Lottanoora Heinäharju/Raisa Leimunen  Hot Rod/Bee DC    
    3.-4. Anne Lokkinen/Jonna Söderlund Ohari DC/KTK    
      Maarit Lönnberg/Marietta Kähärä Ohari DC    
    Finaali: Heinäharju/Leimunen – Sinkkonen/Jumisko 0 – 3 (- 33,46,37)    
             
    B-MP (16 os.), 601/5      
    Sija Heittäjä, osmäärä: 16 Kerho    
    1. Ari Lukkarinen/Mika Ihlberg Porvoon DK    
    2. Sami Högström/Tomi Kinnunen Santa Fe DC    
    3.-4. Hannu Immonen/Olli Kinnari Richard's Dart    
      Mika Virtanen/Janne Mononen Porvoon DK    
    Finaali: Högström/Kinnunen – Lukkarinen/Ihlberg 2 – 3 (29,27 – 31,23,29)  
             
    Sekaparit (14), 601/5      
    Sija Heittäjä, osmäärä: 14 Kerho    
    1. Kaisu Rekinen/Uki Takkinen Sörkan Tikka/KTK    
    2. Susanna Haatanen/Toni Haatanen Sörkan Tikka/Bee DC  
    3.-4. Satu Jumisko/Juha Poutanen Haku-Tikka/Bee DC    
      Lumi Silvan/Seppo Kirjavainen Bee DC    
    Finaali:       
    S.Haatanen/T.Haatanen – Rekinen/Takkinen 1 – 3 (28 – 28,32,21)    
             
    Sekajoukkue (12), 701/5      
    Sija Heittäjä, osmäärä: 12 Kerho    
    1. L.Silvan/T.Haatanen/S.Kirjavainen Bee DC    
    2. R.Leimunen/M.Vitikkala/P.Westerholm Bee DC/Jam Darts/Hot Rod  
    3.-4. K.Rekinen/U.Takkinen/J.Hosio Sörkan Tikka/KTK/Haku-Tikka  
      M.Kähärä/J.Partanen/J.Palomäki Ohari DC    
    Finaali:       
    Silvan/Haatanen/Kirjavainen – Leimunen/Vitikkala/Westerholm 3 – 1 (35,35,45 – 41)

     

    Kaikki tulokset tästä

  • SDLEP:n B- ja sekamestaruudet 16.-17.3.2019 tulokset

    SDLEP:n B- ja sekamestaruuksien tulokset

    16.-17.3.2019 ravintola Shamrock, Vantaa

    B-NS (501/5)        
    Sija Heittäjä, osmäärä: 10 Kerho      
    1. Lokkinen Anne Ohari DC      
    2. Spora Katariina Hot Rod DC    
    3.-4. Lönnberg Maarit Bee DC      
      Ehrnsten Inger Kellotikka      
               
    B-MS (501/5)        
    Sija Heittäjä, osmäärä: 44 Kerho      
    1. Puumalainen Mirka BMDC      
    2. Larikka Ari Hertas DT Vantaa    
    3.-4. Westerholm Petteri Bee DC      
      Lukkarinen Ari Porvoon DK    
               
    B-NP (501/5, tuplacup)        
    Sija Heittäjä, osmäärä: 6 Kerho      
    1. Tanja Lehtomäki-Kinnunen/Kirsi Nieminen Kellotikka      
    2. Jonna Söderlund/Susanna Haatanen Sörkan Tikka/Bee DC    
    3.-4. Paula Haukkasalo/Niina Nyman Terävät      
      Tanja Paakkarinen/Tanja Wallenius Skan-Tikka    
               
    B-MP (601/5)        
    Sija Heittäjä, osmäärä: 24 Kerho      
    1. Mika Ihlberg/Janne Mononen Porvoon DK    
    2. Jussi Jyrkkämäki/Pasi Kanervo Skan-Tikka    
    3.-4. Jouni Hopponen/Markku Havasto Sörkan Tikka    
      Keijo petäjäjärvi / Teemu Träff Terävät      
               
    SP (601/5)        
    Sija Heittäjä, osmäärä: 14 Kerho      
    1. Miia Kalliokoski/Timo Kuosmanen Sörkan Tikka    
    2. Sami Blomqvist/Lottanoora Heinäharju Hot Rod DC    
    3.-4. Marja HyttinenEsa Hyttinen Haku-Tikka    
      Toni Haatanen/ Lotte Savolainen Steissin TK/Ohari DC    
               
    SJ (701/5)        
    Sija Heittäjä, osmäärä: 10 Kerho      
    1. Pasi Hyttinen/Jarkko Uutela/Kaisu Rekinen DC Tornado/Bee DC/Sörkan Tikka
    2. Ritva Pentikäinen/Vesa Ikkala/Petri Mantila Ohari DC      
    3.-4. Marja Hyttinen/Esa Hyttinen/Jari Lintunen Haku-Tikka    
      Toni Haatanen/Seppo Kirjavainen/Lotte Savolainen Steissin TK/Richard's Dart/Ohari DC

    SDLEPn_B_SEKAmestaruudet_032019_tulokset.pdf

  • SDLEP:n B- ja sekamestaruudet 5.-6.3.2016 tulokset

    Tulokset SDLEP:n B- ja sekamestaruuskisoista 5.-6.3.2016

    B-singelit, naiset (19)
    1. Lotte Savolainen, Haku-Tikka
    2. Tuula Kiviniitty, Haku-Tikka
    3. - 4. Teija Siniluoma, Team Lassila ja Tuula Timberg, Haku-Tikka

    Finaali: Tuula Kiviniitty – Lotte Savolainen 1 – 3 (51 – 30,26,47)

    B-singelit, miehet (49):

    1. Jari Raitanen, Kannel-Tikka
    2. Reino Eskonen, Skan-Tikka
    3. - 4. Jouni Hopponen, Kannel-Tikka ja Marko Seppälä, Hertas DT

    Finaali: Reino Eskonen – Jari Raitanen

    1 – 3 (24 – 18,22,18)

    B-parit, naiset (8):

    1. Tuula Timberg/Lotte Savolainen, Haku-Tikka
    2. Pirre Liukka/Tuula Kiviniitty, Hertas DT/Haku-Tikka
    3. - 4. Teija Siniluoma/Tarja Pellikka, Team Lassila ja Marietta Kähärä/ Anne Lokkinen, Ohari DC

    Finaali: Pirre Liukka/Tuula Kiviniitty – Tuula Timberg/Lotte Savolainen

    1 -3 (46 – 30,54,55)

    B-parit, miehet (26):

    1. Esko Suomi/Markus Joensuu, Steissin TK/Hertas DT
    2. Marko Seppälä/Esko Leskinen, Hertas DT/Haku-Tikka
    3. - 4. Reino Eskonen/Aleksi Renvall, Skan-Tikka/Porvoon DK ja Heikki Isoranta/Michael Henriksson, KTK

    Finaali: Marko Seppälä/Esko Leskinen – Esko Suomi/Markus Joensuu

    2 – 3 (24,28 – 37,26,33)

     

    Sekaparit (20):

    1. Kaisu Rekinen/Uki Takkinen, Sörkan Tikka/KTK
    2. Tuula Kiviniitty/Esko Leskinen, Haku-Tikka
    3.-4. Satu Niskala/Seppo Kirjavainen, Tillikka DC ja Riikka Koskinen/Kauko Mielonen, JAM Darts

    Finaali: Kaisu Rekinen/Uki Takkinen – Tuula Kiviniitty/Esko Leskinen

    3 – 1 (36,24,17 – 27)

    Sekajoukkueet (14):

    1. Kaisu Rekinen/Uki Takkinen/Seppo Kirjavainen, Sörkan Tikka/KTK/Tillikka DC
    2. Leena Välimetsä/Jarkko Uutela/Mikael Ståhlberg, Tillikka DC
    3.-4. Susanna Haatanen/Toni Haatanen/Teemu Kaltti, Sörkan Tikka/Hertas DT

    ja Marja Hyttinen/Jyrki Hosio/Ilkka Virtanen, Haku-Tikka/villi

    Finaali: 

    Kaisu Rekinen/Uki Takkinen/Seppo Kirjavainen – Leena Välimetsä/Jarkko Uutela/Mikael Ståhlberg 

    3 – 1 (32,36,37 – 50)

     

    Tulokset tästä