Tulokset

  • Kallio Cup 3.3.2018 tulokset

    Kallio Cup tulokset

    3.3.2018 Stadin Tähti, Helsinki

    NP (4)

    1.  Kaisu Rekinen/Anu Ampiala, Sörkan Tikka
    2.  Tiina Toivonen/Marietta Kähärä, villi/Ohari DC

       3.-4.  Susanna Haatanen/Marke Puumala, Sörkan Tikka/Bee DC

                Pirjo Ruotsalainen/Jonna Söderlund, Päkki Darts/Sörkan Tikka

    AP (26)

    1. Antero Rantala/ Jukka Ranta, Samuli Blues
    2. Marko Seppälä/Ari Ilmanen, Hertas DT Vantaa

    3.-4.    Toni Haatanen/ Markus Joensuu, Bee Dc

               Antti Aronen/Reijo Ahokas Hertas DT Vantaa

     

    KallioCup_tulokset_03032018.pdf

     

  • Kallio Cup 8.2.2020 tulokset

    Kallio Cup tulokset

    Sörkan Tikka, All Star Sport Bar, Helsinki

    8.2.2020

    NP (5)

    1. Anu Ampiala/Kaisu Rekinen, Sörkan Tikka
    2. Susanna Haatanen/Marke Puumala, Bee DC
    3. Milla Sainio/Miia Kalliokoski, PoolDarts

    MP (21)

    1. Sepi Kirjavainen/Mirka Puumalainen, Richard's Dart/BMDC
    2. Heikki Isoranta/Ari Ilmanen, Hertas DT Vantaa
    3. Raido Uibos/Heikki Vertola, Kannel-tikka

    Kallio_Cup_tulokset_08022020.pdf

  • Karhun Tönäisy 18.8.2018 tulokset

    Naiset (6)

    1. Kaisu Rekinen, Sörkan Tikka
    2. Elina Alponen, Hot Rod DC
    3. Tarja Pellikka, Team Lassila
    4. Outi Heino, Team Lassila

    Miehet (27)

    1. Jari Snellman, Haku-Tikka
    2. Seppo Kirjavainen, Richard’s Dart
    3. Markku Kinnunen, Kotka DC
    4. Hannu Immonen, Richard’s Dart

    KarhunTönäisy_18082018_tulokset.docx

  • Karhun Tönäisy 26082017 tulokset

    Karhun Tönäisy 26.8.2017

    Crazy Horse, Malmi, Helsinki

    Naiset (5 os.)

    1. Kaisu Rekinen (Sörkän Tikka)

    2. Outi Heino (Team Lassila)

    3. Tarja Pellikka (Team Lassila)

     

    Miehet (21 os.)

    1. Seppo Kirjavainen (Bee DC)

    2. Teemu Kaltti (Bee DC)

    3. Mika Valkeinen (Bee DC)

    KarhunTönäisy_26082017_tulokset.pdf

  • Karhun Tönäisy 31.8.2019 tulokset

    Karhun Tönäisy tulokset

    31.8.2019 Pallogrilli, Laajasalo, Helsinki

    Naiset (6)

    1. Kaisu Rekinen Sörkan Tikka
    2. Marke Puumala Bee DC
    3. Lottanoora Heinäharju Hot Rod DC

    Miehet (28)

    1. Markku Kinnunen Kotka DC
    2. Anssi Montonen Kotka DC
    3. Pasi Hyttinen KSD

    Karhun_Tonaisy_tulokset_31082019.pdf

  • Karhunkaato 1.12.2018 tulokset

    Karhunkaato 1.12.2018

    1. Maksim

    Markku Kinnunen ( Kotka DC )

    Seppo Kirjavainen ( Rikhard’s Dart )

    Hannu Immonen ( Rikhard’s Dart )

    1. Launeen Keittäjät

    Risto Nurmela ( Kontulan Tikkaklubi )

    Markus Jokikokko ( Bee DC )

    Jouni Hyypiä ( Hot Rod DC )

    1. Queen of fucking everything

    Eero Horila ( DC Tornado )

    Atte Autio ( DC Tornado )

    Lottanoora Heinäharju ( Hot Rod DC )

    Karhunkaato_tulokset_01122018.doc

  • Karhunkaato 3.12.2016 tulokset

    Karhunkaato 3.12.2016 

    Tulokset (16)

    1.      Robbenin Sisätilapojat -

    Toni Haatanen/Markus Joensuu/Teemu Kaltti, Bee DC/Bee DC/Hertas DT Vantaa

    2.      NOU MÖRSI -

    Seppo Kirjavainen, Markku Kinnunen, Uki Takkinen, Bee DC/Kotka DC/Kontulan Tikkaklubi

    3.      Etelän hetelmät -

    Mats Fagerholm/Jani Näslund/Marko Vuorivirta, Steissin TK/villi/villi

    Karhunkaato 3.12.2016 tulokset

  • Karhunkaato 30.11.2019 tulokset

    Karhunkaato 

    Tulokset

    30.11.2019 Ravintola Pallogrilli, Laajasalo, Helsinki

    1. Räpylät
    Timo Kuosmanen / Sörkan Tikka
    Mika Valkeinen / Bee DC
    Pasi Eriksson / Bee DC

    2. Riku IV
    Timo Halén / Richard's Dart
    Jaakko Rekola / Richard's Dart
    Asko Hentunen / Richard's Dart

    3. Hertta
    Kauko Saarinen / Hertas DT Vantaa
    Ari Ilmanen / Hertas DT Vantaa
    Ari Larikka/ Hertas DT Vantaa

    Karhunkaato_tulokset_30112019.pdf

  • Karhunkaato 9.12.1017 tulokset

    KARHUNKAATO 09.12.2017 tulokset

    Joukkueita 12

    1. Jukis

    Seppo Kirjavainen (Bee DC)

    Juha Koutonen (Kukon Tikka)

    Uki Takkinen (Kontulan TK)

    1. Saumahiplarit

    Kauko Saarinen (Hertas DT Vanta)

    Marko Seppälä (Hertas DT Vantaa)

    Antti Aronen (Hertas DT Vantaa)

    1. Race To Geis Maissel

    Teemu Kaltti (Bee DC)

    Toni Haatanen (Bee DC)

    Markus Joensuu (Bee DC)

    1. Syyntakeettomat

    Markku Kinnunen (Kotka DC)

    Tarja Pellikka (Team Lassila)

    Petri Mantila (Ohari DC)

     

    Karhunkaato_09122017_tulokset.doc

  • Lassilan parit 2.2.2019 tulokset

    Lassilan parit 2.2.2019 tulokset

    Kaikki (23)

    1. Jyri Ussa/Miko Este, Arctic Circle DC/Pooldarts
    2. Uki Takkinen/Seppo Kirjavainen, KSD/Rikhard’s Dart
    3. Raimo Rekinen/Esa Jokela, Ohari DC/villi

    Naiset (4)

    1. Anu Ampiala/Kaisu Rekinen, Sörkan Tikka (9.)
    2. Lottanoora Heinäharju/Lumi Silvan, Hot Rod DC/villi (14.)
    3. Lotte Savolainen/Tuula Timberg, Ohari DC (15.)

    Lassilanparit_tulokset_02022019.pdf

  • Lassilan parit 22.2.2020 tulokset

    Lassilan parit – tulokset

    Team Lassila, ravintola Malmin Mestari, Helsinki

    22.2.2020

    NP (3)

    1. Tiia Lavikainen/Kaisu Rekinen, Sörkan Tikka
    2. Marke Puumala/Susanna Haatanen, Bee DC
    3. Tarja Pellikka/Jonna Söderlund, Team Lassila/Sörkan Tikka

    AP (29)

    1. Jyri Ussa/Miko Este, ACDC/Kotka DC
    2. Seppo Kirjavainen/Esko Suomi, Richard’s Dart/Steissin TK
    3. Marko Seppälä/Ari Ilmanen, Hertas DT Vantaa

    Lassilan_parit_22022020_tulokset.pdf

     

  • Litma Cup 1.6.2019 tulokset

    Litma Cup tulokset

    1.6.2019 Näsin Terapia, Porvoo

    (17)

    1. Anssi Montonen/Kyösti Honkanen, Kotka DC
    2. Kale Markkanen/Petri Lukkarinen, Haku-Tikka/Kotka DC

    3.-4.   Antero Rantala/Jani Pöppönen, Samuli Blues/Kivitasku
              Ari Oksman/Raimo Rekinen, Hot Rod DC/Ohari DC

    LitmaCup_tulokset_01062019.pdf

  • Litma Cup 9.6.2018 tulokset

    Litma Cup

    9.6.2018 tulokset

    10 os.

    1. Kalevi Markkanen Kotka DC / Aleksi Renvall PDK
    2. Janne Mononen PDK / Sami Reijonen KSD
    3. Mika Virtanen Willi / Roope Andersson Willi

    LitmaCup_09062018_tulokset.docx

  • Ohari DC:n 10.sekaparit 28.10.2017 tulokset

    Ohari DC:n 10.sekaparit

    28.10.2017, New Stone

    Tulokset (17)

    1. Tarja Salminen/Markku Kinnunen, Bee DC/Kotka DC
    2. Kaisu Rekinen/Uki Takkinen, Sörkan Tikka/Kontulan TK
    3. Tuula Kieloaho/Esa Hyttinen, villi/Haku-Tikka

    OhariDCn_10.sekaparit_tulokset_28102017.pdf

  • Ohari DC:n 11.sekaparit 31.3.2018 tuloksia

    Ohari DC 11.sekaparit tuloksia

    31.3.2018 Il Treno, Helsinki

    SP 601/5/3 (22 paria) 

    1. Kaisu Rekinen/Uki Takkinen, Sörkan Tikka/Kontulan TK

    2. Heli Kantele/Marko Kantele, Samuli Blues

    3. Marja Hyttinen/Ilkka Virtanen, Haku-Tikka/Hertas DT Vantaa

    OhariDCn_11sekaparit_31032018_tulokset.pdf

  • Ohari DC:n 13.sekaparit 30.3.2019 - tulokset

    Ohari DC:n 13.sekaparit

    30.3. Il Treno, Mellunmäki, Helsinki

    SP (17)

    1. Kaisu Rekinen/Seppo Kirjavainen, Sörkan Tikka/Richard’s Dart
    2. Lotte Savolainen/Esko Suomi, Ohari DC/Steissin TK
    3. Tarja Salminen/Toni Haatanen, Himanka DC/Steissin TK
    4. Tuula Kiviniitty/Jari Lintunen, Haku-Tikka

    OhariDCn_Sekaparit_30032019_tulokset.pdf

  • Ohari DC:n 14.sekaparit tulokset

    Ohari DC:n 14.sekaparit

    9.11.2019 Il Treno, Mellunmäki, Helsinki

    (23)

    1. Anu Ampiala/Uki Takkinen, Sörkan Tikka/KSD
    2. Lotte Suomi/Esko Suomi, Ohari DC/Steissin TK
    3. Kaisu Rekinen/Timo Kuosmanen, Sörkan Tikka
    4. Marke Puumala/Pasi Eriksson, Bee DC

    OhariDCn_14_sekaparit_09112019_tulokset.pdf

  • Ohari DC:n 9. sekaparit 15.4.2017 tulokset

    Ohari DC:n 9. sekaparit 15.4.2017

    Tulokset (14 os.)

    1. Tuula Kiviniitty/Jari Lintunen, Haku-Tikka

    2. Taru Kettunen/Erkki Oksman, Haku-Tikka

    3. Arja Tappola/Marko Vitikkala, DC Black Bird/JAM Darts

    Tulokset tästä

  • Ohari DC:n parikisa 05.08.2017 tulokset

    Ohari DC:n parikisa 05.08.2017 

    New Stone, Vesala, Helsinki

     

    NP (8)

    1. Tiia Lavikainen/Kaisu Rekinen, Sörkan Tikka

    2. Satu Jumisko/Lotte Savolainen, Ohari DC

    3. Susanna Haatanen/Marke Puumala, Sörkan Tikka/Bee DC

     

    AP (13)

    1. Toni Haatanen/Teemu Kaltti, Bee DC

    2. Pasi Hyttinen/Ali Roberts, Kontulan Tikkaklubi

    3. Jyrki Hosio/Marko Luoto, Haku-Tikka/Kotka DC

     

    OhariDC_parikisa_05082017_tulokset.pdf

  • Ohari DC:n parikisa 22.9.2018 tulokset

    Ohari DC:n parikisa tulokset

    22.9.2018 Il Treno

    NP (6)

    1. Anu Ampiala/Kaisu Rekinen, Sörkan Tikka 
    2. Tuula Kiviniitty/Marja Hyttinen, Haku-Tikka 
    3. Lotte Savolainen/Ritva Pentikäinen, Ohari DC 

    Finaali: Anu/Kaisu - Tuula/Marja 4 - 3 (29,31,27,28 - 41,29,30) 
    Kaisu 143 pox.

    AP (11)

    1. Miko Este/Jyri Ussa, Pooldarts/ACDC 
    2. Mats Matte Laine/Atte Autio, DC Tornado 
    3. Sepi Kirjavainen/Toni Haatanen, Richard's Dart/Steissin TK

    Finaali: Mats/Atte - Miko/Jyri 2 - 4 (23,31 - 27,27,27,25)

    OhariDC_parikisa_22092018_tulokset.pdf