Tulokset

  • SDL EP:n piirimestaruudet 19.-20.9.2015 tulokset

    Tulokset Eteläisen piirin mestaruuskisoista 19.-20.9.2015

    Juniorisarjassa osallistujia 0. Sarja ei toteutunut.

    SEN-50 (15 os.) ja SENIORIITAT (1 os.)

    Sarjat yhdistettiin, sillä ainoa senioriitta paikalla oli Jatta Kuisma, Sörkan Tikka

     

    1.

    Ahokas Reijo

    Hertas DT

    2.

    Isoranta Heikki

    KTK

    3.-4.

    Kuosmanen Timo

    Team Lassila

     

    Mielonen Kauko

    JAM Darts

    Finaali: Ahokas - Isoranta 3-1

     

    NS (9 os.)

    1.

    Silvan Lumi

    Tillikka DC

    2.

    Sinkkonen Sanna

    Haku-Tikka

    3.-4.

    Lönnberg Maarit

    JAM Darts

     

    Rekinen Kaisu

    Sörkan Tikka

    Finaali: Silvan - Sinkkonen 3-0 (21,25,26 -)

     

    MS (43 os.)

    1.

    Elijoki Jani

    KTK

    2.

    Roberts Ali

    KTK

    3.-4.

    Takkinen Uki

    KTK

     

    Hyvönen Heikki

    KTK

    Semifinaalit: Takkinen - Elijoki 2-3, Hyvönen - Roberts 0-3

    Finaali: Elijoki - Roberts 3-1 (14,27,17 - 21)

     

    NP (5 os.)

    1.

    Silvan Lumi/Salminen Tarja

    Tillikka DC

    2.

    Niskala Satu/Kaksonen Mervi

    Tillikka DC

    3.-4.

    Heinäharju Lottanoora/Leimunen Raisa

    JAM Darts/Tillikka DC

     

    Ampiala Anu/Rekinen Kaisu

    Sörkan Tikka

    Finaali: Silvan/Salminen - Niskala/Kaksonen 3-0 (40,39,29 -)

     

    MP (9 os.)

    1.

    Kaltti Teemu/Enroth Teemu

    Hertas DT Vantaa

    2.

    Kuosmanen Timo/Kirjavainen Seppo

    Tillikka DC

    3.-4.

    Vitikkala Marko/Tuomaala Juha

    JAM Darts

     

    Vattulainen Vesa/Kuosmanen Timo

    Team Lassila

    Finaali: Kuosmanen/Kirjavainen - Kaltti/Enroth 2-3 (18,23 - 21,22,22)

    Kaikki tulokset löydät tästä.

  • SDL EP:n piirinmestaruudet 24.9.2016 tulokset

     

    SDLEP:n piirinmestaruudet, 24.9.2016

    Juniorit (2 os)

    1. Veikka Keto-Tokoi, Haku-Tikka

    2. Patrick Mertala, Bee DC

     

    NS (20 os.)


    1. Marja Hyttinen, Haku-Tikka
    2. Tuula Kiviniitty, Haku-Tikka
    3.-4. Lotte Savolainen, Haku-Tikka
    3.-4. Annette Saarelainen, Haku-Tikka

    Finaali: Hyttinen – Kiviniitty, 3-0 (21,24,45-)

     

    MS (71 os.)

    1.     Teemu Kaltti, Hertas DT Vantaa
    2.     Jani Elijoki, Kontulan Tikkaklubi
    3.-4.  Aaron Knox, Hertas DT Vantaa
            Miko Este, PoolDarts
    5.-8. Jari Raitanen, Richard's Dart
            Olli Kinnari, Richard's Dart
            Atte Autio, DC Tornado
            Heikki Hyvönen, Kontulan Tikkaklubi

    Finaali: Elijoki – Kaltti, 2-4 (24,15 - 15,22,16,19)

     

    NP (9 os.)

    1.     Tuula Kiviniitty/Marja Hyttinen, Haku-Tikka
    2.     Iina Helminen-Järvelä/Raisa Leimunen, Bee DC
    3.-4. Tuula Timberg/Lotte Savolainen, Haku-Tikka
            Milla Sainio/Piia Alatalo, Sörkan Tikka/Hertas DT Vantaa

    Finaali:

    Kiviniitty/Hyttinen – Helminen-Järvelä/Leimunen 3-1 (54,30,52 – 30)

     

    MP (32 os.)

    1.     Ali Roberts/Uki Takkinen, Kontulan Tikkaklubi
    2.     Heikki Hyvönen/Jani Elijoki, Kontulan Tikkaklubi
    3.-4. Atte Autio/Mats Laine, DC Tornado
            Risto Nurmela/Heikki Isoranta, Kontulan Tikkaklubi

    Finaali:

    Hyvönen/Elijoki – Roberts/Takkinen 2-3 (26,23 - 24,24,23)

     

    Kaikki tulokset

     

  • SDL Eteläinen piiri, naisten piiricup - tulokset

    SDL Eteläinen piiri, naisten piiricup

    5.1.2019 ravintola Oliver, Merihaka, Helsinki

    NJ (4), 501/5(3), pooli (pohjana piirisarjan ottelupöytäkirja)

    1. Sörkan Tikka
      1. Tiia Lavikainen, Anu Ampiala, Kaisu Rekinen
    2. Skan-Tikka
      1. Tanja Paakkarinen, Milka Björklund, Tanja Wallenius
    3. Ohari DC 2
      1. Tuula Timberg, Susanna Pihkala, Marietta Kähärä
    4. Ohari DC 1
      1. Berit Laquist, Jenni Salo, Sirpa Järvelä

    Mestaruuden voittanut joukkue; Sörkan Tikka oli suvereeni ykkönen ja muut kolme sitten hyvinkin tasaväkisiä.

  • SDLEP piirimestaruudet 23.11.2019 tulokset

    Eteläisen piirin piirimestaruudet 2019

    Ravintola Shamrock, Vantaa

    23.11.2019 

     

    NS (10)

    1.

     

    Hyttinen Marja

    Haku-Tikka

    2.

     

    Heinäharju Lottanoora

    Hot Rod DC

    3.-4.

     

    Puumala Marketta

    Bee DC

       

    Kiviniitty Tuula

    Haku-Tikka


    NP (4) Pooli 601/5

    1. Spora Katariina/Heinäharju Lottanoora Hot Rod DC (voitot 2, erät 8)
    2. Hyttinen Marja/Kiviniitty Tuula, Haku-Tikka (voitot 2, erät 7)
    3. Puumala Marketta/Söderlund Jonna, Bee DC/Hot Rod DC (voitot 2, erät 6)
    4. Haatanen Susanna/Kähärä Marietta, Bee DC/Ohari DC (0 voittoa, erät 5)

     

    AS (43)

    1.

     

    Suomi Esko

    Steissin TK

    2.

     

    Snellman Jari

    Haku-Tikka

    3.-4.

     

    Jerkku Juho

    Terävät

       

    Isoranta Heikki

    Hertas DT

     

    AP (21)

         

                              

    1.

     

    Snellman Jari/Markkanen Kalevi

    Haku-Tikka

    2.

     

    Uutela Jarkko/Jokikokko Markus

    Bee DC

    3.-4.

     

    Immonen Hannu/Kirjavainen Seppo

    Richard's Dart

       

    Halén Timo/Tokee Miika

    Richard's Dart

    SDLEP_PM_23112019_tulokset.pdf

  • SDLEP piirimestaruudet 29.-30.9.2018 tulokset

    SDLEP:n piirimestaruuskisojen tulokset

    29.-30.9.2018 Shamrock, Tikkurila, Vantaa

         
    KRI-NS (6)    
    Sija Heittäjä, osmäärä: 6 Kerho
    1. Lavikainen Tiia Sörkan Tikka
    2. Kiviniitty Tuula Haku-Tikka
    3.-4. Hyttinen Marja Haku-Tikka
      Heinäharju Lottanoora Hot Rod DC
    Finaali:     
    Kiviniitty - Lavikainen 1-3  
         
    KRI-MS (21)  
    Sija Heittäjä, osmäärä: 21 Kerho
    1. Markkanen Kalevi Haku-Tikka
    2. Kirjavainen Seppo Richard's Dart
    3.-4. Hosio Jyrki Haku-Tikka
      Haatanen Toni Steissin TK
    Finaali: Kirjavainen - Markkanen 0-3  
         
    501 NS (13)    
         
    Sija Heittäjä osmäärä: 13 Kerho
    1. Lavikainen Tiia Sörkan Tikka
    2. Kiviniitty Tuula Haku-Tikka
    3.-4. Kähärä Marietta Ohari DC
      Heinäharju Lottanoora Hot Rod DC
    Finaali:     
    Kiviniitty - Lavikainen 1 – 3 (33 – 28,23,26)  
         
    501 MS (46)  
    Sija Heittäjä, osmäärä: 46 Kerho
    1. Hyttinen Pasi DC Tornado
    2. Kirjavainen Seppo Richard's Dart
    3.-4. Haatanen Toni Steissin TK
      Markkanen Kalevi Haku-Tikka
    Finaali:     
    Kirjavainen - Hyttinen 4-5 (19,20,17,15 – 18,16,19,23,12)
         
    JUN (2)    
    Sija Heittäjä, osmäärä: 2 Kerho
    1. Jerkku Janne Terävät
    2. Survo Maxim kertalisenssi
    Pelit:     
    Janne - Maxim 2 - 0 (27,26 -)  
    Maxim - Janne 0 - 2 (- 16,41)  
    Janne - Maxim 5 - 0 (35,31,22,34,34 -)  
         
    Senioriitat (4)  
    Sija Heittäjä, osmäärä: 4 Kerho
    1. Puumala Marke Bee DC
    2. Kiviniitty Tuula Haku-Tikka
    3.-4. Timberg Tuula Ohari DC
      Kuisma Jatta Sörkan Tikka
    Finaali: Puumala - Kiviniitty 3 - 1 (19,27,29 - 38)  
         
    SEN (15)    
    Sija Heittäjä, osmäärä: 15 Kerho
    1. Snellman Jari Haku-Tikka
    2. Kirjavainen Seppo Rikhard`s dart
    3.-4. Tolvanen Tarmo Sörkan Tikka
      Laine Tarmo Terävät
    Finaali:     
    Kirjavainen - Snellman 0 - 3 (- 24,22,19)  
         
    NP (5)    
    Sija Heittäjä, osmäärä: 5 Kerho
    1. Kiviniitty Tuula/Hyttinen Marja Haku-Tikka
    2. Lavikainen Tiia/Ampiala Anu Sörkan Tikka
    3.-4. Jonna Söderlund/Miia Kalliokoski Sörkan Tikka
      Susanna Haatanen/Marke Puumala Bee DC
    Finaali:     
    Kiviniitty/Hyttinen - Lavikainen/Ampiala 3 - 0 (35,44,26 -)
         
    MP (13)    
    Sija Heittäjä, osmäärä: 13 Kerho
    1. Hosio Jyrki/Snellman Jari Haku-Tikka
    2. Larikka Ari/Lintunen Jari Hertas DT Vantaa/Haku-Tikka
    3.-4. Laine Tarmo/Petäjäjärvi Keijo Terävät
      Jerkku Juho/Jerkku Janne Terävät
    Finaali:     
    Larikka/Lintunen - Hosio/Snellman 0 - 3 ( - 29,24,21)  

    SDLEP_piirinmestaruus_tulokset_29_30092018.pdf

  • SDLEP Seniorit 25.1.2020 - tulokset

    SDLEP Seniorimestaruudet

    Ravintola Sir Oliver, Merihaka, Helsinki

    25.1.2020

    (19)

    1. Rekinen Kaisu, Sörkan Tikka

    2. Jokikokko Markus, Bee DC

    3. Immonen Hannu, Richard’s Dart

    4. Jokela Esa, Sörkan Tikka

    Semifinaali: Immonen – Jokikokko 1 – 3 (16 – 24,15,15)

    Finaali: Rekinen K. – Jokikokko 4 – 3 (19,22,21,21 – 25,21,17)

    SDLEP_SEN_25012020.docx

  • SDLEP:n B- ja sekamestaruudet 11.-12.3.2017 tulokset

    Tulokset SDLEP:n B- ja sekamestaruuskisoista 11.-12.3.2017

     

    B-NS (12 os.), 501/5      
    Sija Heittäjä, osmäärä: 12 Kerho    
    1. Sinkkonen Sanna Haku-Tikka    
    2. Jumisko Satu Haku-Tikka    
    3.-4. Ehrnsten Inger Kellotikka    
      Leimunen Raisa Bee DC    
    Finaali: Jumisko – Sinkkonen 0 – 3 (- 32,45,25)      
             
    B-MS (28 os.), 501/5      
    Sija Heittäjä, osmäärä: 38 Kerho    
    1. Snellman Jari Haku-Tikka    
    2. Virtanen Mika Porvoon DK    
    3.-4. Kinnari Olli Richard's Dart    
      Tolvanen Tarmo Sörkan Tikka    
    Finaali: Snellman – Virtanen 3 -2 (17,16,26 – 26,18)    
             
    B-NP (6 os.), 601/5      
    Sija Heittäjä, osmäärä: 6 Kerho    
    1. Sanna Sinkkonen/Satu Jumisko Haku-Tikka    
    2. Lottanoora Heinäharju/Raisa Leimunen  Hot Rod/Bee DC    
    3.-4. Anne Lokkinen/Jonna Söderlund Ohari DC/KTK    
      Maarit Lönnberg/Marietta Kähärä Ohari DC    
    Finaali: Heinäharju/Leimunen – Sinkkonen/Jumisko 0 – 3 (- 33,46,37)    
             
    B-MP (16 os.), 601/5      
    Sija Heittäjä, osmäärä: 16 Kerho    
    1. Ari Lukkarinen/Mika Ihlberg Porvoon DK    
    2. Sami Högström/Tomi Kinnunen Santa Fe DC    
    3.-4. Hannu Immonen/Olli Kinnari Richard's Dart    
      Mika Virtanen/Janne Mononen Porvoon DK    
    Finaali: Högström/Kinnunen – Lukkarinen/Ihlberg 2 – 3 (29,27 – 31,23,29)  
             
    Sekaparit (14), 601/5      
    Sija Heittäjä, osmäärä: 14 Kerho    
    1. Kaisu Rekinen/Uki Takkinen Sörkan Tikka/KTK    
    2. Susanna Haatanen/Toni Haatanen Sörkan Tikka/Bee DC  
    3.-4. Satu Jumisko/Juha Poutanen Haku-Tikka/Bee DC    
      Lumi Silvan/Seppo Kirjavainen Bee DC    
    Finaali:       
    S.Haatanen/T.Haatanen – Rekinen/Takkinen 1 – 3 (28 – 28,32,21)    
             
    Sekajoukkue (12), 701/5      
    Sija Heittäjä, osmäärä: 12 Kerho    
    1. L.Silvan/T.Haatanen/S.Kirjavainen Bee DC    
    2. R.Leimunen/M.Vitikkala/P.Westerholm Bee DC/Jam Darts/Hot Rod  
    3.-4. K.Rekinen/U.Takkinen/J.Hosio Sörkan Tikka/KTK/Haku-Tikka  
      M.Kähärä/J.Partanen/J.Palomäki Ohari DC    
    Finaali:       
    Silvan/Haatanen/Kirjavainen – Leimunen/Vitikkala/Westerholm 3 – 1 (35,35,45 – 41)

     

    Kaikki tulokset tästä

  • SDLEP:n B- ja sekamestaruudet 16.-17.3.2019 tulokset

    SDLEP:n B- ja sekamestaruuksien tulokset

    16.-17.3.2019 ravintola Shamrock, Vantaa

    B-NS (501/5)        
    Sija Heittäjä, osmäärä: 10 Kerho      
    1. Lokkinen Anne Ohari DC      
    2. Spora Katariina Hot Rod DC    
    3.-4. Lönnberg Maarit Bee DC      
      Ehrnsten Inger Kellotikka      
               
    B-MS (501/5)        
    Sija Heittäjä, osmäärä: 44 Kerho      
    1. Puumalainen Mirka BMDC      
    2. Larikka Ari Hertas DT Vantaa    
    3.-4. Westerholm Petteri Bee DC      
      Lukkarinen Ari Porvoon DK    
               
    B-NP (501/5, tuplacup)        
    Sija Heittäjä, osmäärä: 6 Kerho      
    1. Tanja Lehtomäki-Kinnunen/Kirsi Nieminen Kellotikka      
    2. Jonna Söderlund/Susanna Haatanen Sörkan Tikka/Bee DC    
    3.-4. Paula Haukkasalo/Niina Nyman Terävät      
      Tanja Paakkarinen/Tanja Wallenius Skan-Tikka    
               
    B-MP (601/5)        
    Sija Heittäjä, osmäärä: 24 Kerho      
    1. Mika Ihlberg/Janne Mononen Porvoon DK    
    2. Jussi Jyrkkämäki/Pasi Kanervo Skan-Tikka    
    3.-4. Jouni Hopponen/Markku Havasto Sörkan Tikka    
      Keijo petäjäjärvi / Teemu Träff Terävät      
               
    SP (601/5)        
    Sija Heittäjä, osmäärä: 14 Kerho      
    1. Miia Kalliokoski/Timo Kuosmanen Sörkan Tikka    
    2. Sami Blomqvist/Lottanoora Heinäharju Hot Rod DC    
    3.-4. Marja HyttinenEsa Hyttinen Haku-Tikka    
      Toni Haatanen/ Lotte Savolainen Steissin TK/Ohari DC    
               
    SJ (701/5)        
    Sija Heittäjä, osmäärä: 10 Kerho      
    1. Pasi Hyttinen/Jarkko Uutela/Kaisu Rekinen DC Tornado/Bee DC/Sörkan Tikka
    2. Ritva Pentikäinen/Vesa Ikkala/Petri Mantila Ohari DC      
    3.-4. Marja Hyttinen/Esa Hyttinen/Jari Lintunen Haku-Tikka    
      Toni Haatanen/Seppo Kirjavainen/Lotte Savolainen Steissin TK/Richard's Dart/Ohari DC

    SDLEPn_B_SEKAmestaruudet_032019_tulokset.pdf

  • SDLEP:n B- ja sekamestaruudet 5.-6.3.2016 tulokset

    Tulokset SDLEP:n B- ja sekamestaruuskisoista 5.-6.3.2016

    B-singelit, naiset (19)
    1. Lotte Savolainen, Haku-Tikka
    2. Tuula Kiviniitty, Haku-Tikka
    3. - 4. Teija Siniluoma, Team Lassila ja Tuula Timberg, Haku-Tikka

    Finaali: Tuula Kiviniitty – Lotte Savolainen 1 – 3 (51 – 30,26,47)

    B-singelit, miehet (49):

    1. Jari Raitanen, Kannel-Tikka
    2. Reino Eskonen, Skan-Tikka
    3. - 4. Jouni Hopponen, Kannel-Tikka ja Marko Seppälä, Hertas DT

    Finaali: Reino Eskonen – Jari Raitanen

    1 – 3 (24 – 18,22,18)

    B-parit, naiset (8):

    1. Tuula Timberg/Lotte Savolainen, Haku-Tikka
    2. Pirre Liukka/Tuula Kiviniitty, Hertas DT/Haku-Tikka
    3. - 4. Teija Siniluoma/Tarja Pellikka, Team Lassila ja Marietta Kähärä/ Anne Lokkinen, Ohari DC

    Finaali: Pirre Liukka/Tuula Kiviniitty – Tuula Timberg/Lotte Savolainen

    1 -3 (46 – 30,54,55)

    B-parit, miehet (26):

    1. Esko Suomi/Markus Joensuu, Steissin TK/Hertas DT
    2. Marko Seppälä/Esko Leskinen, Hertas DT/Haku-Tikka
    3. - 4. Reino Eskonen/Aleksi Renvall, Skan-Tikka/Porvoon DK ja Heikki Isoranta/Michael Henriksson, KTK

    Finaali: Marko Seppälä/Esko Leskinen – Esko Suomi/Markus Joensuu

    2 – 3 (24,28 – 37,26,33)

     

    Sekaparit (20):

    1. Kaisu Rekinen/Uki Takkinen, Sörkan Tikka/KTK
    2. Tuula Kiviniitty/Esko Leskinen, Haku-Tikka
    3.-4. Satu Niskala/Seppo Kirjavainen, Tillikka DC ja Riikka Koskinen/Kauko Mielonen, JAM Darts

    Finaali: Kaisu Rekinen/Uki Takkinen – Tuula Kiviniitty/Esko Leskinen

    3 – 1 (36,24,17 – 27)

    Sekajoukkueet (14):

    1. Kaisu Rekinen/Uki Takkinen/Seppo Kirjavainen, Sörkan Tikka/KTK/Tillikka DC
    2. Leena Välimetsä/Jarkko Uutela/Mikael Ståhlberg, Tillikka DC
    3.-4. Susanna Haatanen/Toni Haatanen/Teemu Kaltti, Sörkan Tikka/Hertas DT

    ja Marja Hyttinen/Jyrki Hosio/Ilkka Virtanen, Haku-Tikka/villi

    Finaali: 

    Kaisu Rekinen/Uki Takkinen/Seppo Kirjavainen – Leena Välimetsä/Jarkko Uutela/Mikael Ståhlberg 

    3 – 1 (32,36,37 – 50)

     

    Tulokset tästä

  • SDLEP:n eDarts piirinmestaruudet 2.3.2019 tulokset

    eDarts piirinmestaruudet 2.3.2019

    NSKRI (4)

    1. Kaisu Rekinen, Sörkan Tikka
    2. Lotte Savolainen, Ohari DC
    3. Raisa Leimunen, Steissin TK

    MSKRI (13)

    1. Pasi Hyttinen, DC Tornado
    2. Toni Haatanen, Steissin TK
    3. Seppo Kirjavainen, Richard’s Dart

    NS501MO (4)

    1. Kaisu Rekinen, Sörkan Tikka
    2. Tuula Timberg, Ohari DC
    3. Lotte Savolainen, Ohari DC

    MS501MO (18)

    1. Esko Suomi, Steissin TK
    2. Seppo Kirjavainen, Richard’s Dart
    3. Erkki Oksman, Haku-Tikka

    NP601DO (2)

    1. Kaisu Rekinen/Lotte Savolainen, Sörkan Tikka/Ohari DC
    2. Tuula Timberg/Marietta Kähärä, Ohari DC

    MP601DO (9)

    1. Pasi Hyttinen/Seppo Kirjavainen, DC Tornado/Richard’s Dart
    2. Erkki Oksman/Tarmo Laine, Haku-Tikka/Terävät
    3. Petri Mantila/Petri Kotoaro, Ohari DC/Steissin TK

    SDLEPn_eDartsPM_02032019.docx

  • SDLEP:n eDarts piirinmestaruudet 3.2.2018 - tulokset

    SDLEP:n elektronisen dartsin piirinmestaruuskisojen tulokset

    KRI-NS (4 os.), pooli

    1. Kaisu Rekinen, Sörkan Tikka
    2. Lottanoora Heinäharju, Bee DC
    3. Lotte Savolainen, Ohari DC

    KRI-MS (10 os.)

    1. Uki Takkinen, Kontulan TK
    2. Seppo Kirjavainen, Bee DC
    3. Toni Haatanen, Bee DC

    Finaali: Uki – Seppo 2-0

    501MO NS (5 os.), pooli

    1. Kaisu Rekinen, Sörkan Tikka
    2. Tuula Timberg, Ohari DC
    3. Lottanoora Heinäharju, Bee DC

    501MO MS (15 os.)

    1. Uki Takkinen, Kontulan TK
    2. Seppo Kirjavainen, Bee DC
    3. Kari Välimetsä, Porvoon DK

    Finaali: Uki – Seppo 2-1, muita merkintöjä: pox 120 Timo K., 174 Esko S.

    NP (3 os.), tuplapooli

    1. Kaisu Rekinen/Lotte Savolainen, Sörkan Tikka/Ohari DC
    2. Katariina Spora/Lottanoora Heinäharju, Bee DC
    3. Tuula Timberg/Marietta Kähärä, Ohari DC

    MP (8 os.)

    1. Uki Takkinen/Seppo Kirjavainen, Kontulan TK/Bee DC
    2. Mika Valkeinen/Toni Haatanen, Bee DC
    3. Petri Kotoaro/Esko Suomi, Steissin TK 

    Finaali: Mika/Toni – Uki/Seppo 2-0

    SDLEP_eDartspiirinmestaruudet_030218_1.pdf

  • SDLEP:n piirimestaruudet 30.9. - 1.10.2017 tulokset

    SDLEP:n piirimestaruudet 30.9. - 1.10.2017

    Original Sokos Hotel Vantaa

    Tuloksia 

    Juniorisarja ei toteutunut.

    N301av(6)      
    Sija     Kerho  
    1.   Rekinen Kaisu Sörkan Tikka  
    2.   Alponen Elina Bee DC  
    3.-4.   Kiviniitty Tuula Haku-Tikka  
    3.-4.   Heinäharju Lottanoora Bee DC  
    Finaali: Alponen – Rekinen 1-3 (26 – 14,14,11)    
             
    M301av (32)    
    Sija     Kerho  
    1.   Roberts Ali Kontulan TK  
    2.   Hyvönen Heikki Kontulan TK  
    3.-4.   Elijoki Jani Kontulan TK  
    3.-4.   Hosio Jyrki Haku-tikka  
    Finaali: Hyvönen – Roberts 2-3 (13,11 – 12,20,15)  
             
    N501(14)      
    Sija     Kerho  
    1.   Rekinen Kaisu Sörkan Tikka  
    2.   Kiviniitty Tuula Haku-Tikka  
    3.-4.   Hyttinen Marja Haku-Tikka  
    3.-4.   Alatalo Piia Hertas DT Vantaa  
    Finaali: Rekinen – Kiviniitty 4-3 (28,23,32,24 – 23,23,23)  
             
    M501(46)      
    Sija     Kerho  
    1.   Takkinen Uki KTK  
    2.   Hyvönen Heikki KTK  
    3.-4.   Korpi Juho Team Lassila  
    3.-4.   Kaltti Teemu Bee DC  
    Finaali: Hyvönen – Takkinen 3-5 (16,17,18 – 19,21,18.20,18)  
             
    Senioriitat (5)    
    Sija     Kerho  
    1.   Tappola Arja Team Lassila  
    2.   Kieloaho Tuula Kertalisenssi  
    3.-4.   Kiviniitty Tuula Haku-Tikka  
    3.-4.   Hyttinen Marja Haku-Tikka  
    5.-8.   Kuisma Jatta Sörkan Tikka  
    Finaali: Kieloaho – Tappola 2 – 3 (28,37 - 61,17,30)  
             
    Seniorit (15)    
    Sija     Kerho  
    1.   Takkinen Uki KTK  
    2.   Snellman Jari Haku-Tikka  
    3.-4.   Tolvanen Tarmo Sörkan Tikka  
    3.-4.   Larikka Ari Hertas DT Vantaa  
    Finaali: Snellman – Takkinen 0-3 (- 19,19,19)    
             
    NP (8)        
    Sija     Kerho  
    1.   Arja Tappola/Outi Heino Team Lassila  
    2.   Ritva Pentikäinen/Tuula Kieloaho Ohari DC/kertalisenssi
    3.-4.   Teija Siniluoma/Tarja Pellikka Team Lassila  
    3.-4.   Tuula Timberg/Sirpa Järvelä Ohari DC  
    Finaali: Tappola/Heino – Pentikäinen/Kieloaho 3 – 0 (51,70,40 -)  
             
    MP (14)      
    Sija     Kerho  
    1.   Pasi Hyttinen/Uki Takkinen KTK  
    2.   Markku Havasto/Timo Kuosmanen Sörkan Tikka  
    3.-4.   Reijo Ahokas/Ilkka Virtanen Hertas DT Vantaa  
    3.-4.   Toni Haatanen/Teemu Kaltti Bee DC  
    Finaali: Hyttinen/Takkinen – Havasto/Kuosmanen 3 – 1 (31,23,24 – 29)

    Kaikki tulokset SDLEP_PM_3009_01102017_tulokset.pdf

  • Season Cup 21.10.2017 tulokset

    Season Cup tulokset

    21.10.2017

    Crazy Horse, Malmi, Helsinki

    Naiset (5)

    1. Kaisu Rekinen, Sörkan Tikka

    2. Arja Tappola, Team Lassila

    3.-4. Tarja Pellikka, Team Lassila ja Outi Heino, Team Lassila

    Miehet (32)

    1. Uki Takkinen, Kontulan TK

    2. Jouni Hopponen, villi

    3.-4. Kalevi Markkanen, Kotka DC ja Toni Haatanen, Bee DC

    SeasonCup_tulokset_211017.pdf kaikki tulokset

  • Tupla Karhunkaato 13.5.2017 tulokset

    Tupla Karhunkaato 13.5.2017 tulokset (17 os.)

    1. Ali Roberts/Pasi Hyttinen, Kontulan Tikkaklubi

    2. Uki Takkinen/Sepi Kirjavainen, Kontulan Tikkaklubi/Bee DC

    3. Teemu Kaltti/Toni Haatanen, Hertas DT Vantaa/Bee DC

    Tupla Karhunkaato tulokset

  • TuplaKarhunkaato 21.4.2018 tulokset

    Tupla Karhunkaato 21.04.2018 tulokset.

    Pareja 11.

    1. Jani Näslud / Ari Ilmanen ( Hertas DT Vantaa )

    2. Markus Joensuu / Seppo Kirjavainen ( Bee DC )

    3. Markku Kinnunen / Ilkka Virtanen ( Kotka DC / Hertas DT Vantaa )

    TuplaKarhunkaato_21042018_tulokset.pdf

  • Tuplakarhunkaato 27.4.2019 - tulokset

    Tuplakarhunkaato 

    27.4.2019, Pallogrilli, Helsinki

    (7 paria)

    1. Seppo Kirjavainen/Mirka Puumalainen, Richard's Dart/BMDC 

    2. Toni Haatanen/Timo Kuosmanen, Steissin TK/Sörkan Tikka

    3. Erkki Oksman/Jari Snellman, Haku-Tikka

    Tupla_Karhunkaato_tulokset_27.04.2019.pdf

  • Zilton Open 3.8.2019 tulokset

    Zilton Open 

    3.8.2019

    Hotelli Zilton, Loviisa

    Naiset (7)

    1. Kaisu Rekinen, Sörkan Tikka
    2. Marke Puumala, Bee DC
    3. Lottanoora Heinäharju, Hot Rod

    Miehet (27)

    1. Timo Kuosmanen,Sörkan Tikka
    2. Antero Rantala, Samuli Blues
    3. Heikki Isoranta, Hertas DT Vantaa

    Zilton_Open_tulokset_03082019.pdf