EP-ranking,

  • 2.Season Cup 17.3.+Paten synttärikisa tuloksia

    17.03.2018 Ravintola Puksun Pub

    MS (39 heittäjää):

    1. Seppo Kirjavainen, Bee DC
    2. Uki Takkinen, Kontulan TK

    3-4.    Vesa Ikkala, Ohari DC

               Markku Kinnunen, Kotka DC

    NS (7 heittäjää):

    1. Kaisu Rekinen, Sörkan Tikka
    2. Tarja Salminen, Bee DC
    3. Outi Heino, Team Lassila
    4. Marke Puumala, Bee DC

    Junioreiden sarja (3 heittäjää):

    1. Patrick Mertala, Bee DC
    2. Vivian Gumlin, Willi
    3. Tarmo Pitkänen, Willi

    SeasonCup170318_Tulokset.pdf

     

  • Piirin ranking
    SDLEP Rankingpisteitä jaetaan: piirinmestaruudet (singelit ja parit), piirin B-mestaruudet (singelit ja parit), EP:n alueella järjestettävä(t) SDL rankingkilpailu(t), alueelliset piirinrankingkilpailut ja piirisarja.

    Pisteitä kerätään kalenterivuosittain. Piiri palkitsee parhaat pelaajat seuraavana keväänä.

    Mikäli SDLEP rankatussa kisassa pisteille sijoittunut ei ole EP:n lisenssipelaaja, pisteet eivät siirry tuloslistalla seuraavalle, vaan jäävät jakamatta.

    Alueellisia rankingkisoja ei voi anoa SDL:n rankingkilpailujen tai SM -tason kilpailujen kanssa samanaikaisesti ja rankingarvo myönnetään yhdelle kisalle/kisapäivä. Kisat järjestetään viikonloppuisin ja EP rankingarvo kisalle on anottava kirjallisesti (sähköposti) kilpailusihteeriltä viimeistään kuukautta ennen aiottua kisapäivää. Kilpailusihteeri päättää arvon myöntämisestä.

    EP-rankingarvo on maksullinen (20e).Maksua vastaan kilpailupaikalle tulee piirin kilpailuedustaja. Piirihallituksen valitsema kilpailuedustaja varmistaa, että kisajärjestely puitteineen vastaa hyväksyttyä EP-ranking anomusta. Edustaja seuraa kisapäivän alusta loppuun ja toimittaa tästä piirihallitukselle yleisluontoisen raportin. Ensisijaisesti kisapäivän kulku on järjestävän kerhon vastuulla tarvittavalla toimihenkilömäärällä, mutta edustaja voi tarpeen vaatiessa toimia tukena (etukäteen sovittaessa). Edustaja ei saa poistua kisapaikalta ilman pätevää syytä. Edustaja voi osallistua itse kisaan niin halutessaan. 

    Päävastuu on aina kisaan nimetyllä kisajohtajalla. Mikäli kisoissa esiintyy kurinpidollisia toimia vaativia tilanteita, piirin edustaja antaa pyydettäessä oman näkemyksensä tapahtumien kulusta liiton kilpailusihteerille.

    Järjestävä kerho maksaa ranking-arvostaan etukäteen piirin tilille 20e, joka tilitetään edustajalle (kulukorvaus matkoista, ruuasta ym), kun kisapäivän raportti on hallituksen toimesta hyväksytty.

     

    Kisahakemus
    Kisa on anottava kilpailusihteeriltä kirjallisesti (sähköposti) viimeistään kuukautta ennen aiottua kisapäivää.

    Kisahakemuksen toimitusosoite:  

    Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen. tai Marietta Kähärä (viestin lähetys päävalikon Yhteystiedoista)

    Hakemus on vapaamuotoinen, josta tulisi ilmetä seuraavat kohdat:
    1. kisan järjestäjä(t) 2. kisan nimi 3. pelipaikka ja -aika 4. kisan vastuuvetäjä/-t 5. pelimuodot ja mahdolliset osallistumisrajaukset tai muut erityisehdot 6. lyhyt kuvaus kisapaikasta: taulumäärä, yms. kisaan oleellisesti vaikuttavat asiat 7. palkintojakauma 8. miten kisasta tiedotetaan 9. EP-rankingarvon maksu SDLEP:lle (suorituspäivä)
    Perusajatuksena kisojen myöntämisessä on kokemus kilpailujen järjestämisessä, alueellinen jakautuma ja kisapaikan ominaisuudet kisan järjestämiselle. 

    Kisanjärjestäjä velvoitetaan viikon kuluessa toimittamaan tulokset pelatuista peleistä kirjallisesti (kirje tai sähköposti) kilpailusihteerille.

     

    Henkilökohtainen pistejakautuma
    Piirisarjasta jaetaan voitetuista peleistä: mestaruussarja 2 pistettä ja muut sarjat 1 piste.

    Kategoria 1 (rajaamattomat kilpailut)

    - Piirinmestaruudet, alueellinen rankingkilpailu, alueellinen SDL rankingkilpailu, parikilpailut (henkilökohtainen pistemäärä = sijapistemäärä / 2)

    1. 2. 3.-4. 5.-8.

    9.-16.       

    17.-32.
    32 16 8 4 2 1

     

    Kategoria 2 (rajatut kilpailut)

    - Piirin B-mestaruudet, B-mestaruus parikilpailut ja muut parikilpailut (henkilökohtainen pistemäärä = sijapistemäärä / 2), alueellinen rankingkilpailu (osallistumisoikeus on rajattu)

    1. 2. 3.-4. 5.-8. 9.-16.
    16 8 4 2 1

     

    Kategoria 3 (Piirimestaruudet, joukkuekilpailut (henkilökohtainen pistemäärä = sijapistemäärä)

    3:n hengen joukkueet

    1. 2. 3.-4. 5.-8.
    12 6 3 1

     

    4:n hengen joukkueet (Piirimestaruudet, joukkuekilpailut (henkilökohtainen pistemäärä = sijapistemäärä)

    1. 2. 3.-4. 5.-8.
    8 4 2 1

     

  • Kilpailusihteerimme myöntää EP-rankingarvot Eteläisen piirin alueen kerhojen järjestämille kisoille. Piirin mestaruuskilpailujen rankingarvot ovat pysyviä. Lue lisää EP-ranking säännöistä.

    Tällä hetkellä EP -arvo on myönnetty:

    2.2.2019 Team Lassila, Lassilan parit, Ravintola Pallogrilli, Kauppakeskus Ristikko, 00390 Helsinki

    16.2.2019 Sörkan Tikka, Kallio Cup, All Star Sports Bar, Hämeentie 35, 00530 Helsinki

    30.3.2019 Ohari DC, 13. sekaparit, Il Treno, Pallaksentie 4, 00970 Helsinki (Mellunmäen metroasema)

    27.4.2019 Team Lassila, Tuplakarhunkaato, Ravintola Pallogrilli, Kauppakeskus Ristikko, Konala, Helsinki

    1.6.2019 Porvoon DK, Litma Cup, Näsin Terapia, Porvoo

    3.8.2019 Skan-Tikka, Zilton Open, Hotelli Zilton, Mariankatu 29, Loviisa

    31.8.2019 Team Lassila, Karhun Tönäisy, Ravintola Pallogrilli, Yliskylän puistokatu 4, 00840 Helsinki

    5.10.2019 Bee DC, Puksun Paritiuha, Puksu Room, Pukinmäki, Helsinki

    9.11.2019 Ohari DC, Sekaparit, Il Treno, Pallaksentie 4 (Mellunmäen metroasema), 00970 Helsinki

    30.11.2019 Team Lassila, Karhunkaato, Ravintola Pallogrilli, Kauppakeskus Saari, Yliskylänpuistotie 4, 00840 Helsinki

    28.12.2019 Ohari DC, OHDC singelit, Il Treno, Pallaksentie 4 (Mellunmäen metroasema), 00970 Helsinki

     

     

    EP_rankingjarjestelma_anominen_pisteet_saannot.doc

    EP_ranking_2019_10_06.xls (päivitetty 06.10.2019)

    Vanhemmat alla:

    EP_rankinglista_2018(päivitetty 8.1.2019)

    EP_ranking_2017_12_10.xls (päivitetty 10.12.2017)

    EP-rankinglista 2016 (päivitetty 9.12.2016)

     

    Vuoden 2018 EP-rankinglistan kaksi parasta sarjoissaan olivat:

    naiset:

    1. Kaisu Rekinen, Sörkan Tikka 177 pistettä

    2. Tuula Kiviniitty, Haku-Tikka      79 pistettä

    miehet:

    1. Seppo Kirjavainen, Richard's Dart  154 pistettä

    2. Uki Takkinen, Kohtulan Tikkaklubi 94 pistettä

     

    Vuoden 2017 EP-rankinglistan kaksi parasta sarjoissaan olivat:

    naiset: 1. Kaisu Rekinen, Sörkan Tikka 190 pistettä

               2. Arja Tappola, Team Lassila 63 pistettä

    miehet: 1. Uki Takkinen, Kontulan Tikkaklubi 159 pistettä

                2. Seppo Kirjavainen, Bee DC 134 pistettä

     

  • EP-rankinglista 2.4.2018

    Naiset    
    1 Rekinen Kaisu Sörkan Tikka 92
    2 Helminen-Järvelä Iina Bee DC 25
    3 Salminen Tarja Bee DC 21
    4 Kähärä Marietta Ohari DC 20
    5 Ampiala Anu Sörkan Tikka 16
    6 Hyttinen Marja Haku-Tikka 13
    7 Puumala Marke Bee DC 12
    8 Nyman Niina Terävät ry 10
    8 Timberg Tuula Ohari DC 10
    10 Haatanen Susanna Sörkan Tikka 9
    11 Saarelainen Annette Haku-Tikka 8
    11 Heino Outi Team Lassila 8
    11 Pellikka Tarja Team Lassila 8
    14 Söderlund Johanna Sörkan Tikka 7
    14 Savolainen Lotte Ohari DC 7
    16 Ollikainen Mervi  Pooldarts 6
           
    Miehet    
    1 Takkinen Uki Kontulan Tikkaklubi 62
    2 Kirjavainen Seppo Bee DC 61
    3 Hosio Jyrki Haku-Tikka 29
    4 Seppälä Marko Hertas DT Vantaa 28
    5 Aronen Antti Hertas DT Vantaa 27
    6 Suomi Esko Steissin TK 21
    7 Oksman Erkki Haku-Tikka 20
    8 Saarinen Kauko Hertas DT Vantaa 18
    9 Immonen Hannu Richard's Dart 17
    9 Joensuu Markus Bee DC 17
    11 Ilmanen Ari Hertas DT Vantaa 16
    11 Koivunen Teemu Steissin TK 16
    13 Nikkinen Tatu Team Lassila 15
    14 Ikkala Vesa Ohari DC 13
    14 Hyttinen Pasi Kontulan Tikkaklubi 13
    16 Hentunen Asko Richard's Dart 12
    16 Kuosmanen Timo Sörkan Tikka 12

    EP_ranking_2018_04_02.xlsx

  • EP-rankingtilanne

    Naiset    
    1 Rekinen Kaisu Sörkan Tikka 138
    2 Puumala Marke Bee DC 43
    3 Heinäharju Lottanoora  Hot Rod DC 32
    4 Ampiala Anu Sörkan Tikka 28
    4 Lavikainen Tiia Sörkan Tikka 28
    6 Savolainen Lotte Ohari DC 23
    7 Spora Katariina Hot Rod DC 20
    8 Lokkinen Anne Ohari DC 18
    8 Wallenius Tanja Skan-Tikka 18
    8 Haatanen Susanna Bee DC 18
    11 Kalliokoski Miia Sörkan Tikka 16
    12 Söderlund Johanna Sörkan Tikka 12
    12 Pentikäinen Ritva Ohari DC 12
    14 Kähärä Marietta Ohari DC 11
    15 Lehtomäki-Kinnunen Tanja Kello-Tikka 10
    15 Heino Outi Team Lassila 10
           
    Miehet    
    1 Kirjavainen Seppo Richard's Dart 81
    2 Kuosmanen Timo Sörkan Tikka 70
    3 Puumalainen Mirka BMDC 53
    4 Eriksson Pasi Bee DC 35
    5 Suomi Esko Steissin TK 24
    6 Haatanen Toni Steissin TK 21
    7 Valkeinen Mika Bee DC 20
    8 Seppälä Marko Hertas DT Vantaa 19
    9 Isoranta Heikki Hertas DT Vantaa 16
    9 Rekinen Raimo Ohari DC 16
    11 Koivunen Teemu Steissin TK 15
    11 Hyttinen Pasi DC Tornado 15
    11 Uutela Jarkko Bee DC 15
    14 Lukkarinen Ari Porvoon DK 14
    14 Lintunen Jari Haku-Tikka 14
    14 Markkanen Kalevi Haku-Tikka 14
    14 Snellman Jari Haku-Tikka 14

    EP_ranking_2019_10_06.xls

  • EP-rankingtilanne 

    Naiset    
    1 Rekinen Kaisu Sörkan Tikka 189
    2 Tappola Arja Team Lassila 63
    3 Kiviniitty Tuula Haku-Tikka 59
    4 Heino Outi Team Lassila 54
    5 Hyttinen Marja Haku-Tikka 37
    6 Heinäharju Lottanoora  Bee DC 34
    7 Silvan Lumi Bee DC 33
    8 Jumisko Satu Ohari DC 29
    9 Salminen Tarja Bee DC 28
    10 Leimunen Raisa Bee DC 27
    11 Pellikka Tarja Team Lassila 26
    12 Savolainen Lotte Ohari DC 25
    14 Sinkkonen Sanna Haku-Tikka 24
    14 Alponen Elina Bee DC 24
    16 Kähärä Marietta Ohari DC 23
           
    Miehet    
    1 Takkinen Uki Kontulan Tikkaklubi 147
    2 Kirjavainen Seppo Bee DC 122
    3 Kaltti Teemu Bee DC 100
    4 Roberts Ali Kontulan Tikkaklubi 85
    5 Haatanen Toni Bee DC 74
    6 Suomi Esko Steissin TK 73
    7 Hyttinen Pasi Kontulan Tikkaklubi 59
    8 Hyvönen Heikki Kontulan Tikkaklubi 51
    9 Valkeinen Mika Bee DC 46
    10 Snellman Jari Haku-Tikka 45
    11 Westerholm Petteri Bee DC 35
    12 Hosio Jyrki Haku-Tikka 34
    13 Mielonen Kauko JAM Darts 29
    14 Oksman Erkki Haku-Tikka 28
    15 Kuosmanen Timo Sörkan Tikka 27
    16 Uutela Jarkko Bee DC 26

    EP_ranking_2017_12_04.xls (4.12.2017)

  • EP-rankingtilanne 

    Naiset    
    1 Rekinen Kaisu Sörkan Tikka 189
    2 Tappola Arja Team Lassila 63
    3 Kiviniitty Tuula Haku-Tikka 59
    4 Heino Outi Team Lassila 54
    5 Hyttinen Marja Haku-Tikka 37
    6 Silvan Lumi Bee DC 33
    7 Heinäharju Lottanoora  Bee DC 32
    8 Jumisko Satu Ohari DC 29
    9 Salminen Tarja Bee DC 28
    10 Leimunen Raisa Bee DC 27
    11 Pellikka Tarja Team Lassila 26
    12 Savolainen Lotte Ohari DC 25
    14 Sinkkonen Sanna Haku-Tikka 24
    14 Alponen Elina Bee DC 24
    16 Kähärä Marietta Ohari DC 23
           
    Miehet    
    1 Takkinen Uki Kontulan Tikkaklubi 144
    2 Kirjavainen Seppo Bee DC 116
    3 Kaltti Teemu Bee DC 95
    4 Roberts Ali Kontulan Tikkaklubi 80
    5 Haatanen Toni Bee DC 74
    6 Suomi Esko Steissin TK 68
    7 Hyttinen Pasi Kontulan Tikkaklubi 59
    8 Hyvönen Heikki Kontulan Tikkaklubi 47
    9 Snellman Jari Haku-Tikka 45
    10 Valkeinen Mika Bee DC 44
    11 Westerholm Petteri Bee DC 35
    12 Hosio Jyrki Haku-Tikka 34
    13 Mielonen Kauko JAM Darts 29
    14 Oksman Erkki Haku-Tikka 28
    15 Uutela Jarkko Bee DC 26
    16 Virtanen Mika Porvoon DK 25

     

    EP_ranking_2017_11_05_.xls (päivitetty 5.11.2017)

  • EP-rankingtilanne 6.5.2018

    Naiset    
    1 Rekinen Kaisu Sörkan Tikka 93
    2 Helminen-Järvelä Iina Bee DC 25
    3 Salminen Tarja Bee DC 21
    4 Kähärä Marietta Ohari DC 20
    5 Ampiala Anu Sörkan Tikka 16
    6 Hyttinen Marja Haku-Tikka 13
    7 Puumala Marke Bee DC 12
    8 Nyman Niina Terävät ry 10
    8 Timberg Tuula Ohari DC 10
    8 Heino Outi Team Lassila 10
    11 Haatanen Susanna Sörkan Tikka 9
    12 Saarelainen Annette Haku-Tikka 8
    12 Pellikka Tarja Team Lassila 8
    14 Söderlund Johanna Sörkan Tikka 7
    14 Savolainen Lotte Ohari DC 7
    16 Ollikainen Mervi  Pooldarts 6
    16 Lönnberg Maarit Ohari DC 6
           
    Miehet    
    1 Takkinen Uki Kontulan Tikkaklubi 94
    2 Kirjavainen Seppo Bee DC 70
    3 Ilmanen Ari Hertas DT Vantaa 32
    4 Hosio Jyrki Haku-Tikka 29
    4 Seppälä Marko Hertas DT Vantaa 29
    6 Aronen Antti Hertas DT Vantaa 27
    7 Joensuu Markus Bee DC 25
    8 Suomi Esko Steissin TK 22
    8 Oksman Erkki Haku-Tikka 22
    10 Immonen Hannu Richard's Dart 21
    11 Saarinen Kauko Hertas DT Vantaa 19
    12 Nikkinen Tatu Team Lassila 17
    12 Kuosmanen Timo Sörkan Tikka 17
    14 Koivunen Teemu Steissin TK 16
    14 Näslund Jani Hertas DT Vantaa 16
    16 Hyttinen Pasi Kontulan Tikkaklubi 15

    EP_ranking_2018_05_06.xlsx

  • EP-rankingtilanne 10.12.2017

    Naiset    
    1 Rekinen Kaisu Sörkan Tikka 190
    2 Tappola Arja Team Lassila 63
    3 Kiviniitty Tuula Haku-Tikka 59
    4 Heino Outi Team Lassila 54
    5 Hyttinen Marja Haku-Tikka 37
    6 Heinäharju Lottanoora  Bee DC 34
    7 Silvan Lumi Bee DC 33
    8 Jumisko Satu Ohari DC 29
    8 Pellikka Tarja Team Lassila 29
    10  Salminen Tarja Bee DC 28
    11 Leimunen Raisa Bee DC 27
    12 Savolainen Lotte Ohari DC 25
    14 Sinkkonen Sanna Haku-Tikka 24
    14 Alponen Elina Bee DC 24
    16 Kähärä Marietta Ohari DC 23
           
    Miehet    
    1 Takkinen Uki Kontulan Tikkaklubi 159
    2 Kirjavainen Seppo Bee DC 134
    3 Kaltti Teemu Bee DC 103
    4 Roberts Ali Kontulan Tikkaklubi 85
    5 Haatanen Toni Bee DC 77
    6 Suomi Esko Steissin TK 74
    7 Hyttinen Pasi Kontulan Tikkaklubi 59
    8 Hyvönen Heikki Kontulan Tikkaklubi 51
    9 Valkeinen Mika Bee DC 46
    10 Snellman Jari Haku-Tikka 45
    11 Westerholm Petteri Bee DC 36
    12 Hosio Jyrki Haku-Tikka 34
    13 Mielonen Kauko JAM Darts 29
    14 Oksman Erkki Haku-Tikka 28
    14 Kuosmanen Timo Sörkan Tikka 28
    16 Uutela Jarkko Bee DC 27

    EP_ranking_2017_12_10.xls

  • EP-rankingtilanne

               Naiset

    1 Rekinen Kaisu Sörkan Tikka 149
    2 Kiviniitty Tuula Haku-Tikka 58
    3 Heino Outi Team Lassila 46
    3 Tappola Arja Team Lassila 46
    5 Hyttinen Marja Haku-Tikka 36
    6 Silvan Lumi Bee DC 33
    7 Heinäharju Lottanoora  Bee DC 30
    8 Jumisko Satu Ohari DC 29
    10 Sinkkonen Sanna Haku-Tikka 24
    11 Leimunen Raisa Bee DC 23
    11 Savolainen Lotte Ohari DC 23
    13 Kähärä Marietta Ohari DC 22
    14 Haatanen Susanna Sörkan Tikka 21
    15 Lavikainen Tiia Sörkan Tikka 20
    15 Alponen Elina Bee DC 20

     

     

     Miehet    
    1 Kirjavainen Seppo Bee DC 102
    2 Takkinen Uki Kontulan Tikkaklubi 100
    3 Kaltti Teemu Bee DC 89
    4 Roberts Ali Kontulan Tikkaklubi 73
    5 Haatanen Toni Bee DC 66
    6 Suomi Esko Steissin TK 61
    7 Hyttinen Pasi Kontulan Tikkaklubi 59
    8 Snellman Jari Haku-Tikka 41
    9 Hyvönen Heikki Kontulan Tikkaklubi 38
    10 Valkeinen Mika Bee DC 37
    11 Hosio Jyrki Haku-Tikka 31
    12 Mielonen Kauko JAM Darts 29
    12 Westerholm Petteri Bee DC 29
    14 Virtanen Mika Porvoon DK 25
    14 Uutela Jarkko Bee DC 25
    14 Oksman Erkki Haku-Tikka 25

    EP_ranking_2017_10_12.xls (12.10.2017)

  • EP-rankingtilanne

    Naiset    
    1 Rekinen Kaisu Sörkan Tikka 28
    1 Ampiala Anu Sörkan Tikka 28
    3 Lavikainen Tiia Sörkan Tikka 12
    4 Heinäharju Lottanoora  Bee DC 8
    5 Timberg Tuula Ohari DC 7
    6 Wallenius Tanja Skan-Tikka 6
    6 Paakkarinen Tanja Skan-Tikka 6
    6 Björklund Milka Skan-Tikka 6
    9 Heino Outi Team Lassila 4
    9 Pellikka Tarja Team Lassila 4
    9 Savolainen Lotte Ohari DC 4
    12 Kähärä Marietta Ohari DC 3
    12 Laquist Berit Ohari DC 3
    12 Pihkala Susanna Ohari DC 3
    12 Järvelä Sirpa Ohari DC 3
    12 Salo Jenni Ohari DC 3
           
    Miehet    
    1 Suomi Esko Steissin TK 12
    2 Seppälä Marko Hertas DT Vantaa 11
    2 Koivunen Teemu Steissin TK 11
    4 Lokkinen Marko Ohari DC 10
    4 Eriksson Pasi Bee DC 10
    4 Anttila Mika Ohari DC 10
    4 Knox Aaron Hertas DT Vantaa 10
    4 Kotoaro Petri Steissin TK 10
    9 Jokikokko Markus Bee DC 9
    9 Joensuu Markus Bee DC 9
    11 Kirjavainen Seppo Richard's Dart 8
    11 Nieminen Kalle Richard's Dart 8
    13 Ahokas Reijo Hertas DT Vantaa 6
    13 Pöyhönen Tero Steissin TK 6
    13 Rekinen Raimo Ohari DC 6
    13 Snellman Jari Haku-Tikka 6
           

    EP_ranking_2019.xls (päivitetty 14.2.2019)

  • EP-rankintilanne 14.5.2017

    Naiset    
    1 Sinkkonen Sanna Haku-Tikka 24
    2 Rekinen Kaisu Sörkan Tikka 21
    2 Jumisko Satu Haku-Tikka 21
    4 Silvan Lumi Bee DC 17
    5 Kiviniitty Tuula Haku-Tikka 16
    6 Leimunen Raisa Bee DC 15
    7 Haatanen Susanna Sörkan Tikka 13
    8 Kähärä Marietta Ohari DC 12

     

    1 Takkinen Uki Kontulan Tikkaklubi 32
    2 Kirjavainen Seppo Bee DC 30
    3 Hyttinen Pasi Kontulan Tikkaklubi 27
    4 Virtanen Mika Porvoon DK 25
    5 Haatanen Toni Bee DC 24
    6 Vitikkala Marko JAM Darts 23
    7 Suomi Esko Steissin TK 22
    7 Snellman Jari Haku-Tikka 22
    7 Lintunen Jari Haku-Tikka 22
    7 Roberts Ali Kontulan Tikkaklubi 22
    11 Kaltti Teemu Hertas DT Vantaa 20
    12 Mielonen Kauko JAM Darts 18
    13 Valkeinen Mika Hot Rod DC 17
    13 Westerholm Petteri Hot Rod DC 17
    15 Ihlberg Mika Porvoon DK 16
    16 Uutela Jarkko Bee DC 15
    16 Heino Kari Team Lassila 15

     

    EP-rankintilanne (päivitetty 14.5.2017)

  • EP-rankingtilanne 15.4.2017

    Naiset    
    1 Sinkkonen Sanna Haku-Tikka 24
    2 Rekinen Kaisu Sörkan Tikka 21
    2 Jumisko Satu Haku-Tikka 21
    4 Silvan Lumi Bee DC 17
    5 Kiviniitty Tuula Haku-Tikka 16
    6 Leimunen Raisa Bee DC 15
    7 Haatanen Susanna Sörkan Tikka 13
    8 Kähärä Marietta Ohari DC 12
           
    Miehet    
    1 Virtanen Mika Porvoon DK 25
    2 Takkinen Uki Kontulan Tikkaklubi 24
    3 Suomi Esko Steissin TK 22
    3 Kirjavainen Seppo Bee DC 22
    3 Snellman Jari Haku-Tikka 22
    3 Lintunen Jari Haku-Tikka 22
    7 Vitikkala Marko JAM Darts 21
    8 Haatanen Toni Bee DC 20
    9 Mielonen Kauko JAM Darts 18
    10 Kaltti Teemu Hertas DT Vantaa 16
    10 Valkeinen Mika Hot Rod DC 16
    10 Westerholm Petteri Hot Rod DC 16
    10 Ihlberg Mika Porvoon DK 16
    14 Koivunen Teemu Steissin TK 14
    14 Blomqvist Sami Hot Rod DC 14
    14 Poutanen Juha Bee DC 14
    14 Oksman Erkki Haku-Tikka 14

     

    EP-rankintilanne (päivitetty 15.4.2017)

  • EP-ranking 17.9.2016

    Naiset

    1 Rekinen Kaisu Sörkan Tikka 103
    2 Puumala Marke Bee DC 32
    3 Kiviniitty Tuula Haku-Tikka 29
    4 Timberg Tuula Haku-Tikka 28
    5 Savolainen Lotte Haku-Tikka 27
    6 Ampiala Anu Sörkan Tikka 22
    7 Kettunen Taru Haku-Tikka 19
    8 Haatanen Susanna Sörkan Tikka 18
    9 Hyttinen Marja Haku-Tikka 17
    10 Kähärä Marietta Ohari DC 15
    11 Leimunen Raisa Bee DC 13
    12 Tappola Arja DC Black Bird 12
    13 Siniluoma Teija Team Lassila 11
    13 Vesterinen Sari DC Black Bird 11
    15 Helminen-Järvelä Iina Tillikka DC 10
    16 Niskala Satu Tillikka DC 9
    16 Pellikka Tarja Team Lassila 9
    16 Vanamo Milla Tillikka DC 9
    16 Koskinen Riikka JAM Darts 9

     

    Miehet

    1 Kirjavainen Seppo Bee DC 49
    2 Hyttinen Pasi Kontulan Tikkaklubi 48
    3 Takkinen Uki Kontulan Tikkaklubi 30
    4 Suomi Esko Steissin TK 29
    5 Ahokas Reijo Hertas DT Vantaa 27
    6 Seppälä Marko Hertas DT Vantaa 24
    6 Larikka Ari Hertas DT Vantaa 24
    8 Leskinen Esko Haku-Tikka 23
    8 Uutela Jarkko Tillikka DC 23
    10 Mielonen Kauko JAM Darts 20
    11 Enroth Teemu Hertas DT Vantaa 19
    11 Hosio Jyrki Haku-Tikka 19
    11 Tuomisto Heikki Richard's Dart 19
    11 Keto-Tokoi Veikka Haku-Tikka 19
    15 Raitanen Jari Kannel Tikka 17
    15 Poutanen Juha Haku-Tikka 17
    15 Joensuu Markus Hertas DT Vantaa 17

     

    Rankinglista (päivitetty 17.9.2016)

  • EP-rankingtilanne

    Naiset    
    1 Rekinen Kaisu Sörkan Tikka 125
    2 Helminen-Järvelä Iina Bee DC 25
    3 Salminen Tarja Bee DC 21
    4 Kähärä Marietta Ohari DC 20
    5 Heino Outi Team Lassila 18
    6 Ampiala Anu Sörkan Tikka 16
    6 Puumala Marke Bee DC 16
    6 Pellikka Tarja Team Lassila 16
    6 Alponen Elina Hot Rod DC 16
    10 Hyttinen Marja Haku-Tikka 13
    11 Nyman Niina Terävät ry 10
    11 Timberg Tuula Ohari DC 10
    13 Haatanen Susanna Sörkan Tikka 9
    14 Saarelainen Annette Haku-Tikka 8
    15 Söderlund Johanna Sörkan Tikka 7
    15 Savolainen Lotte Ohari DC 7
           
    Miehet    
    1 Takkinen Uki Kontulan Tikkaklubi 94
    2 Kirjavainen Seppo Richard's Dart 86
    3 Snellman Jari Haku-Tikka 42
    4 Ilmanen Ari Hertas DT Vantaa 32
    5 Hosio Jyrki Haku-Tikka 31
    6 Seppälä Marko Hertas DT Vantaa 29
    6 Immonen Hannu Richard's Dart 29
    8 Aronen Antti Hertas DT Vantaa 27
    9 Oksman Erkki Haku-Tikka 26
    10 Joensuu Markus Bee DC 25
    10 Renvall Aleksi Porvoon DK 25
    12 Suomi Esko Steissin TK 22
    13 Saarinen Kauko Hertas DT Vantaa 19
    14 Ikkala Vesa Ohari DC 18
    15 Nikkinen Tatu Team Lassila 17
    15 Kuosmanen Timo Sörkan Tikka 17

    EP_ranking_2018_08_19.xlsx

  • EP-ranking tilanne 

    Naiset    
    1 Rekinen Kaisu Sörkan Tikka 6
    1 Helminen-Järvelä Iina Tillikka DC 6
    3 Heino Outi Team Lassila 5
    3 Pellikka Tarja Team Lassila 5
    5 Laqvist Berit Ohari DC 4
    6 Haatanen Susanna Sörkan Tikka 3
    6 Leimunen Raisa Tillikka DC 3
    6 Lavikainen Tiia Sörkan Tikka 3
    6 Ampiala Anu Sörkan Tikka 3
    6 Puumala Marke Tillikka DC 3
    11 Hyttinen Marja Haku-Tikka 2
    11 Kiviniitty Tuula Haku-Tikka 2
    11 Siniluoma Teija Team Lassila 2
    14 Kuisma Jatta Sörkan Tikka 1
           
    Miehet    
    1 Mielonen Kauko JAM Darts 6
    1 Seppälä Marko Hertas DT Vantaa 6
    3 Ahokas Reijo Hertas DT Vantaa 5
    3 Vainikka Toni Porvoon DK 5
    5 Hosio Jyrki Haku-Tikka 4
    5 Poutanen Juha Haku-Tikka 4
    5 Luoto Marko Haku-Tikka 4
    5 Leskinen Esko Haku-Tikka 4
    5 Salmi Kai Team Lassila 4
    5 Ihlberg Mika Porvoon DK 4
    5 Olin Marko Team Lassila 4
    12 Lintunen Jari Haku-Tikka 3
    12 Vitikkala Marko JAM Darts 3
    12 Enroth Teemu Hertas DT Vantaa 3
    12 Nieminen Sami Sörkan Tikka 3
    12 Oksman Erkki Haku-Tikka 3
    12 Spora Risto JAM Darts 3
    12 Lukkarinen Ari Porvoon DK 3

     

    EP-rankinglista kokonaisuudessaan (päivitetty 20.1.2016)

  • EP:n rankingtilanne 20.11.2016

    Naiset    
    1 Rekinen Kaisu Sörkan Tikka 121
    2 Hyttinen Marja Haku-Tikka 65
    3 Kiviniitty Tuula Haku-Tikka 61
    4 Savolainen Lotte Haku-Tikka 39
    5 Puumala Marke Bee DC 38
    6 Helminen-Järvelä Iina Bee DC 34
    7 Timberg Tuula Haku-Tikka 33
    8 Ampiala Anu Sörkan Tikka 32
    9 Haatanen Susanna Sörkan Tikka 30
    10 Leimunen Raisa Bee DC 26
    11 Kähärä Marietta Ohari DC 22
    12 Heino Outi Team Lassila 20
    13 Kettunen Taru Haku-Tikka 19
    14 Lavikainen Tiia Sörkan Tikka 18
    15 Söderlund Johanna Kontulan Tikkaklubi 17
    16 Sainio Milla Sörkan Tikka 16
    16 Salminen Tarja Bee DC 16
           
    Miehet    
    1 Kirjavainen Seppo Bee DC 63
    1 Hyttinen Pasi Kontulan Tikkaklubi 63
    3 Kaltti Teemu Hertas DT Vantaa 58
    4 Takkinen Uki Kontulan Tikkaklubi 56
    5 Roberts Ali Kontulan Tikkaklubi 45
    6 Suomi Esko Steissin TK 42
    7 Ahokas Reijo Hertas DT Vantaa 35
    7 Keto-Tokoi Veikka Haku-Tikka 35
    9 Mielonen Kauko JAM Darts 34
    10 Uutela Jarkko Bee DC 32
    11 Larikka Ari Hertas DT Vantaa 31
    12 Seppälä Marko Hertas DT Vantaa 30
    12 Hosio Jyrki Haku-Tikka 30
    14 Poutanen Juha Bee DC 25
    15 Elijoki Jani Kontulan Tikkaklubi 24
    15 Valtanen Marko Team Lassila 24
    15 Anttila Mika Ohari DC 24

     

    EP-rankingtilasto (päivitetty 20.11.2016)

  • EP-rankingtilanne 21.5.2016

    Naiset    
    1 Rekinen Kaisu Sörkan Tikka 71
    2 Kiviniitty Tuula Haku-Tikka 27
    2 Savolainen Lotte Haku-Tikka 27
    4 Kettunen Taru Haku-Tikka 19
    5 Haatanen Susanna Sörkan Tikka 16
    6 Hyttinen Marja Haku-Tikka 15
    7 Timberg Tuula Haku-Tikka 12
    7 Puumala Marke Tillikka DC 12
    9 Helminen-Järvelä Iina Tillikka DC 10
    9 Siniluoma Teija Team Lassila 10
    9 Kähärä Marietta Ohari DC 10
    12 Niskala Satu Tillikka DC 9
    12 Pellikka Tarja Team Lassila 9
    14 Koskinen Riikka JAM Darts 8
    14 Välimetsä Leena Tillikka DC 8
    16 Heino Outi Team Lassila 7
           
    Miehet    
    1 Kirjavainen Seppo Tillikka DC 32
    2 Suomi Esko Steissin TK 29
    3 Takkinen Uki Kontulan Tikkaklubi 28
    4 Leskinen Esko Haku-Tikka 23
    5 Seppälä Marko Hertas DT Vantaa 20
    6 Enroth Teemu Hertas DT Vantaa 19
    6 Ahokas Reijo Hertas DT Vantaa 19
    6 Mielonen Kauko JAM Darts 19
    6 Hosio Jyrki Haku-Tikka 19
    6 Uutela Jarkko Tillikka DC 19
    11 Raitanen Jari Kannel Tikka 17
    11 Poutanen Juha Haku-Tikka 17
    13 Luoto Marko Haku-Tikka 16
    13 Roberts Ali Kontulan Tikkaklubi 16
    13 Haatanen Toni Hertas DT Vantaa 16
    13 Hyttinen Pasi Kontulan Tikkaklubi 16

     

    EP-rankinglista kokonaan.

  • EP-rankingtilanne

    Naiset    
    1 Rekinen Kaisu Sörkan Tikka 181
    2 Tappola Arja Team Lassila 62
    3 Kiviniitty Tuula Haku-Tikka 58
    4 Heino Outi Team Lassila 54
    5 Hyttinen Marja Haku-Tikka 36
    6 Silvan Lumi Bee DC 33
    7 Heinäharju Lottanoora  Bee DC 30
    8 Jumisko Satu Ohari DC 29
    9 Pellikka Tarja Team Lassila 26
    11  Sinkkonen Sanna Haku-Tikka 24
    11 Alponen Elina Bee DC 24
    13 Leimunen Raisa Bee DC 23
    13 Savolainen Lotte Ohari DC 23
    15 Kähärä Marietta Ohari DC 22
    16 Haatanen Susanna Sörkan Tikka 21
           
    Miehet    
    1 Takkinen Uki Kontulan Tikkaklubi 132
    2 Kirjavainen Seppo Bee DC 106
    3 Kaltti Teemu Bee DC 90
    4 Roberts Ali Kontulan Tikkaklubi 75
    5 Haatanen Toni Bee DC 74
    6 Suomi Esko Steissin TK 62
    7 Hyttinen Pasi Kontulan Tikkaklubi 59
    8 Snellman Jari Haku-Tikka 43
    9 Hyvönen Heikki Kontulan Tikkaklubi 42
    10 Valkeinen Mika Bee DC 39
    11 Hosio Jyrki Haku-Tikka 31
    12 Westerholm Petteri Bee DC 30
    13 Mielonen Kauko JAM Darts 29
    14 Uutela Jarkko Bee DC 26
    15 Virtanen Mika Porvoon DK 25
    15 Oksman Erkki Haku-Tikka 25

    EP_ranking_2017_10_22.xls (päivitetty 22.10.2017)

  • Naiset    
    1 Rekinen Kaisu Sörkan Tikka 141
    2 Ampiala Anu Sörkan Tikka 32
    3 Helminen-Järvelä Iina Bee DC 25
    4 Kähärä Marietta Ohari DC 24
    5 Salminen Tarja Bee DC 21
    5 Hyttinen Marja Haku-Tikka 21
    7 Heino Outi Team Lassila 18
    7 Puumala Marke Bee DC 18
    9 Pellikka Tarja Team Lassila 16
    9 Alponen Elina Hot Rod DC 16
    11 Savolainen Lotte Ohari DC 11
    11 Kiviniitty Tuula Haku-Tikka 11
    13 Nyman Niina Terävät ry 10
    13 Timberg Tuula Ohari DC 10
    15 Haatanen Susanna Sörkan Tikka 9
    16 Saarelainen Annette Haku-Tikka 8
    16 Lönnberg Maarit Bee DC 8
    16 Pentikäinen Ritva Ohari DC 8
           
    Miehet    
    1 Takkinen Uki Kontulan Tikkaklubi 94
    2 Kirjavainen Seppo Richard's Dart 90
    3 Snellman Jari Haku-Tikka 42
    4 Ilmanen Ari Hertas DT Vantaa 32
    5 Hosio Jyrki Haku-Tikka 31
    6 Seppälä Marko Hertas DT Vantaa 29
    6 Immonen Hannu Richard's Dart 29
    8 Aronen Antti Hertas DT Vantaa 27
    9 Oksman Erkki Haku-Tikka 26
    10 Joensuu Markus Bee DC 25
    10 Renvall Aleksi Porvoon DK 25
    12 Suomi Esko Steissin TK 23
    13 Saarinen Kauko Hertas DT Vantaa 19
    13 Ikkala Vesa Ohari DC 19
    15 Nikkinen Tatu Team Lassila 17
    15 Kuosmanen Timo Sörkan Tikka 17

    EP_ranking_2018_09_22.xlsx