SDLEP:n piirimestaruuskisojen tulokset

29.-30.9.2018 Shamrock, Tikkurila, Vantaa

     
KRI-NS (6)    
Sija Heittäjä, osmäärä: 6 Kerho
1. Lavikainen Tiia Sörkan Tikka
2. Kiviniitty Tuula Haku-Tikka
3.-4. Hyttinen Marja Haku-Tikka
  Heinäharju Lottanoora Hot Rod DC
Finaali:     
Kiviniitty - Lavikainen 1-3  
     
KRI-MS (21)  
Sija Heittäjä, osmäärä: 21 Kerho
1. Markkanen Kalevi Haku-Tikka
2. Kirjavainen Seppo Richard's Dart
3.-4. Hosio Jyrki Haku-Tikka
  Haatanen Toni Steissin TK
Finaali: Kirjavainen - Markkanen 0-3  
     
501 NS (13)    
     
Sija Heittäjä osmäärä: 13 Kerho
1. Lavikainen Tiia Sörkan Tikka
2. Kiviniitty Tuula Haku-Tikka
3.-4. Kähärä Marietta Ohari DC
  Heinäharju Lottanoora Hot Rod DC
Finaali:     
Kiviniitty - Lavikainen 1 – 3 (33 – 28,23,26)  
     
501 MS (46)  
Sija Heittäjä, osmäärä: 46 Kerho
1. Hyttinen Pasi DC Tornado
2. Kirjavainen Seppo Richard's Dart
3.-4. Haatanen Toni Steissin TK
  Markkanen Kalevi Haku-Tikka
Finaali:     
Kirjavainen - Hyttinen 4-5 (19,20,17,15 – 18,16,19,23,12)
     
JUN (2)    
Sija Heittäjä, osmäärä: 2 Kerho
1. Jerkku Janne Terävät
2. Survo Maxim kertalisenssi
Pelit:     
Janne - Maxim 2 - 0 (27,26 -)  
Maxim - Janne 0 - 2 (- 16,41)  
Janne - Maxim 5 - 0 (35,31,22,34,34 -)  
     
Senioriitat (4)  
Sija Heittäjä, osmäärä: 4 Kerho
1. Puumala Marke Bee DC
2. Kiviniitty Tuula Haku-Tikka
3.-4. Timberg Tuula Ohari DC
  Kuisma Jatta Sörkan Tikka
Finaali: Puumala - Kiviniitty 3 - 1 (19,27,29 - 38)  
     
SEN (15)    
Sija Heittäjä, osmäärä: 15 Kerho
1. Snellman Jari Haku-Tikka
2. Kirjavainen Seppo Rikhard`s dart
3.-4. Tolvanen Tarmo Sörkan Tikka
  Laine Tarmo Terävät
Finaali:     
Kirjavainen - Snellman 0 - 3 (- 24,22,19)  
     
NP (5)    
Sija Heittäjä, osmäärä: 5 Kerho
1. Kiviniitty Tuula/Hyttinen Marja Haku-Tikka
2. Lavikainen Tiia/Ampiala Anu Sörkan Tikka
3.-4. Jonna Söderlund/Miia Kalliokoski Sörkan Tikka
  Susanna Haatanen/Marke Puumala Bee DC
Finaali:     
Kiviniitty/Hyttinen - Lavikainen/Ampiala 3 - 0 (35,44,26 -)
     
MP (13)    
Sija Heittäjä, osmäärä: 13 Kerho
1. Hosio Jyrki/Snellman Jari Haku-Tikka
2. Larikka Ari/Lintunen Jari Hertas DT Vantaa/Haku-Tikka
3.-4. Laine Tarmo/Petäjäjärvi Keijo Terävät
  Jerkku Juho/Jerkku Janne Terävät
Finaali:     
Larikka/Lintunen - Hosio/Snellman 0 - 3 ( - 29,24,21)  

SDLEP_piirinmestaruus_tulokset_29_30092018.pdf