Tulokset

  • 2.Season Cup 17.3.+Paten synttärikisa tuloksia

    17.03.2018 Ravintola Puksun Pub

    MS (39 heittäjää):

    1. Seppo Kirjavainen, Bee DC
    2. Uki Takkinen, Kontulan TK

    3-4.    Vesa Ikkala, Ohari DC

               Markku Kinnunen, Kotka DC

    NS (7 heittäjää):

    1. Kaisu Rekinen, Sörkan Tikka
    2. Tarja Salminen, Bee DC
    3. Outi Heino, Team Lassila
    4. Marke Puumala, Bee DC

    Junioreiden sarja (3 heittäjää):

    1. Patrick Mertala, Bee DC
    2. Vivian Gumlin, Willi
    3. Tarmo Pitkänen, Willi

    SeasonCup170318_Tulokset.pdf

     

  • EP-rankingtilanne 

    Naiset    
    1 Rekinen Kaisu Sörkan Tikka 189
    2 Tappola Arja Team Lassila 63
    3 Kiviniitty Tuula Haku-Tikka 59
    4 Heino Outi Team Lassila 54
    5 Hyttinen Marja Haku-Tikka 37
    6 Heinäharju Lottanoora  Bee DC 34
    7 Silvan Lumi Bee DC 33
    8 Jumisko Satu Ohari DC 29
    9 Salminen Tarja Bee DC 28
    10 Leimunen Raisa Bee DC 27
    11 Pellikka Tarja Team Lassila 26
    12 Savolainen Lotte Ohari DC 25
    14 Sinkkonen Sanna Haku-Tikka 24
    14 Alponen Elina Bee DC 24
    16 Kähärä Marietta Ohari DC 23
           
    Miehet    
    1 Takkinen Uki Kontulan Tikkaklubi 147
    2 Kirjavainen Seppo Bee DC 122
    3 Kaltti Teemu Bee DC 100
    4 Roberts Ali Kontulan Tikkaklubi 85
    5 Haatanen Toni Bee DC 74
    6 Suomi Esko Steissin TK 73
    7 Hyttinen Pasi Kontulan Tikkaklubi 59
    8 Hyvönen Heikki Kontulan Tikkaklubi 51
    9 Valkeinen Mika Bee DC 46
    10 Snellman Jari Haku-Tikka 45
    11 Westerholm Petteri Bee DC 35
    12 Hosio Jyrki Haku-Tikka 34
    13 Mielonen Kauko JAM Darts 29
    14 Oksman Erkki Haku-Tikka 28
    15 Kuosmanen Timo Sörkan Tikka 27
    16 Uutela Jarkko Bee DC 26

    EP_ranking_2017_12_04.xls (4.12.2017)

  • EP-rankingtilanne 

    Naiset    
    1 Rekinen Kaisu Sörkan Tikka 189
    2 Tappola Arja Team Lassila 63
    3 Kiviniitty Tuula Haku-Tikka 59
    4 Heino Outi Team Lassila 54
    5 Hyttinen Marja Haku-Tikka 37
    6 Silvan Lumi Bee DC 33
    7 Heinäharju Lottanoora  Bee DC 32
    8 Jumisko Satu Ohari DC 29
    9 Salminen Tarja Bee DC 28
    10 Leimunen Raisa Bee DC 27
    11 Pellikka Tarja Team Lassila 26
    12 Savolainen Lotte Ohari DC 25
    14 Sinkkonen Sanna Haku-Tikka 24
    14 Alponen Elina Bee DC 24
    16 Kähärä Marietta Ohari DC 23
           
    Miehet    
    1 Takkinen Uki Kontulan Tikkaklubi 144
    2 Kirjavainen Seppo Bee DC 116
    3 Kaltti Teemu Bee DC 95
    4 Roberts Ali Kontulan Tikkaklubi 80
    5 Haatanen Toni Bee DC 74
    6 Suomi Esko Steissin TK 68
    7 Hyttinen Pasi Kontulan Tikkaklubi 59
    8 Hyvönen Heikki Kontulan Tikkaklubi 47
    9 Snellman Jari Haku-Tikka 45
    10 Valkeinen Mika Bee DC 44
    11 Westerholm Petteri Bee DC 35
    12 Hosio Jyrki Haku-Tikka 34
    13 Mielonen Kauko JAM Darts 29
    14 Oksman Erkki Haku-Tikka 28
    15 Uutela Jarkko Bee DC 26
    16 Virtanen Mika Porvoon DK 25

     

    EP_ranking_2017_11_05_.xls (päivitetty 5.11.2017)

  • EP-rankingtilanne 10.12.2017

    Naiset    
    1 Rekinen Kaisu Sörkan Tikka 190
    2 Tappola Arja Team Lassila 63
    3 Kiviniitty Tuula Haku-Tikka 59
    4 Heino Outi Team Lassila 54
    5 Hyttinen Marja Haku-Tikka 37
    6 Heinäharju Lottanoora  Bee DC 34
    7 Silvan Lumi Bee DC 33
    8 Jumisko Satu Ohari DC 29
    8 Pellikka Tarja Team Lassila 29
    10  Salminen Tarja Bee DC 28
    11 Leimunen Raisa Bee DC 27
    12 Savolainen Lotte Ohari DC 25
    14 Sinkkonen Sanna Haku-Tikka 24
    14 Alponen Elina Bee DC 24
    16 Kähärä Marietta Ohari DC 23
           
    Miehet    
    1 Takkinen Uki Kontulan Tikkaklubi 159
    2 Kirjavainen Seppo Bee DC 134
    3 Kaltti Teemu Bee DC 103
    4 Roberts Ali Kontulan Tikkaklubi 85
    5 Haatanen Toni Bee DC 77
    6 Suomi Esko Steissin TK 74
    7 Hyttinen Pasi Kontulan Tikkaklubi 59
    8 Hyvönen Heikki Kontulan Tikkaklubi 51
    9 Valkeinen Mika Bee DC 46
    10 Snellman Jari Haku-Tikka 45
    11 Westerholm Petteri Bee DC 36
    12 Hosio Jyrki Haku-Tikka 34
    13 Mielonen Kauko JAM Darts 29
    14 Oksman Erkki Haku-Tikka 28
    14 Kuosmanen Timo Sörkan Tikka 28
    16 Uutela Jarkko Bee DC 27

    EP_ranking_2017_12_10.xls

  • EP-ranking tilanne 

    Naiset    
    1 Rekinen Kaisu Sörkan Tikka 6
    1 Helminen-Järvelä Iina Tillikka DC 6
    3 Heino Outi Team Lassila 5
    3 Pellikka Tarja Team Lassila 5
    5 Laqvist Berit Ohari DC 4
    6 Haatanen Susanna Sörkan Tikka 3
    6 Leimunen Raisa Tillikka DC 3
    6 Lavikainen Tiia Sörkan Tikka 3
    6 Ampiala Anu Sörkan Tikka 3
    6 Puumala Marke Tillikka DC 3
    11 Hyttinen Marja Haku-Tikka 2
    11 Kiviniitty Tuula Haku-Tikka 2
    11 Siniluoma Teija Team Lassila 2
    14 Kuisma Jatta Sörkan Tikka 1
           
    Miehet    
    1 Mielonen Kauko JAM Darts 6
    1 Seppälä Marko Hertas DT Vantaa 6
    3 Ahokas Reijo Hertas DT Vantaa 5
    3 Vainikka Toni Porvoon DK 5
    5 Hosio Jyrki Haku-Tikka 4
    5 Poutanen Juha Haku-Tikka 4
    5 Luoto Marko Haku-Tikka 4
    5 Leskinen Esko Haku-Tikka 4
    5 Salmi Kai Team Lassila 4
    5 Ihlberg Mika Porvoon DK 4
    5 Olin Marko Team Lassila 4
    12 Lintunen Jari Haku-Tikka 3
    12 Vitikkala Marko JAM Darts 3
    12 Enroth Teemu Hertas DT Vantaa 3
    12 Nieminen Sami Sörkan Tikka 3
    12 Oksman Erkki Haku-Tikka 3
    12 Spora Risto JAM Darts 3
    12 Lukkarinen Ari Porvoon DK 3

     

    EP-rankinglista kokonaisuudessaan (päivitetty 20.1.2016)

  • EP-rankingtilanne

    Naiset    
    1 Rekinen Kaisu Sörkan Tikka 181
    2 Tappola Arja Team Lassila 62
    3 Kiviniitty Tuula Haku-Tikka 58
    4 Heino Outi Team Lassila 54
    5 Hyttinen Marja Haku-Tikka 36
    6 Silvan Lumi Bee DC 33
    7 Heinäharju Lottanoora  Bee DC 30
    8 Jumisko Satu Ohari DC 29
    9 Pellikka Tarja Team Lassila 26
    11  Sinkkonen Sanna Haku-Tikka 24
    11 Alponen Elina Bee DC 24
    13 Leimunen Raisa Bee DC 23
    13 Savolainen Lotte Ohari DC 23
    15 Kähärä Marietta Ohari DC 22
    16 Haatanen Susanna Sörkan Tikka 21
           
    Miehet    
    1 Takkinen Uki Kontulan Tikkaklubi 132
    2 Kirjavainen Seppo Bee DC 106
    3 Kaltti Teemu Bee DC 90
    4 Roberts Ali Kontulan Tikkaklubi 75
    5 Haatanen Toni Bee DC 74
    6 Suomi Esko Steissin TK 62
    7 Hyttinen Pasi Kontulan Tikkaklubi 59
    8 Snellman Jari Haku-Tikka 43
    9 Hyvönen Heikki Kontulan Tikkaklubi 42
    10 Valkeinen Mika Bee DC 39
    11 Hosio Jyrki Haku-Tikka 31
    12 Westerholm Petteri Bee DC 30
    13 Mielonen Kauko JAM Darts 29
    14 Uutela Jarkko Bee DC 26
    15 Virtanen Mika Porvoon DK 25
    15 Oksman Erkki Haku-Tikka 25

    EP_ranking_2017_10_22.xls (päivitetty 22.10.2017)

  • EP-rankingtilanne 24.2.2016

           
    1 Rekinen Kaisu Sörkan Tikka 27
    2 Helminen-Järvelä Iina Tillikka DC 10
    2 Haatanen Susanna Sörkan Tikka 10
    2 Puumala Marke Tillikka DC 10
    5 Kettunen Taru Haku-Tikka 9
    6 Hyttinen Marja Haku-Tikka 8
    7 Heino Outi Team Lassila 7
    7 Kiviniitty Tuula Haku-Tikka 7
    9 Ampiala Anu Sörkan Tikka 6
    10 Pellikka Tarja Team Lassila 5
    10 Kuisma Jatta Sörkan Tikka 5
    10 Niskala Satu Tillikka DC 5
    13 Laqvist Berit Ohari DC 4
    13 Siniluoma Teija Team Lassila 4
    13 Sainio Milla Sörkan Tikka 4
    13 Alatalo Piia Sörkan Tikka 4
           
           
    1 Enroth Teemu Hertas DT Vantaa 19
    2 Seppälä Marko Hertas DT Vantaa 8
    2 Saarinen Mikko Tillikka DC 8
    2 Knox Aaron Hertas DT Vantaa 8
    5 Ahokas Reijo Hertas DT Vantaa 7
    5 Vitikkala Marko JAM Darts 7
    7 Mielonen Kauko JAM Darts 6
    7 Uutela Jarkko Tillikka DC 6
    9 Vainikka Toni Porvoon DK 5
    10 Hosio Jyrki Haku-Tikka 4
    10 Poutanen Juha Haku-Tikka 4
    10 Luoto Marko Haku-Tikka 4
    10 Leskinen Esko Haku-Tikka 4
    10 Salmi Kai Team Lassila 4
    10 Ihlberg Mika Porvoon DK 4
    10 Olin Marko Team Lassila 4
    10 Oksman Erkki Haku-Tikka 4
    10 Larikka Ari Hertas DT Vantaa 4
    10 Pihkala Juha Tillikka DC 4

     

    Koko EP-rankinglista löytyy täältä:

    files/EP_ranking_2016_02_24.xlsx

  • EP-rankingtilanne 25.11.2015

    Naiset

    1 Silvan Lumi Tillikka DC 76
    2 Rekinen Kaisu Sörkan Tikka 57
    3 Hyttinen Marja Haku-Tikka 36
    4 Salminen Tarja Tillikka DC 29
    5 Haatanen Susanna Sörkan Tikka 26
    6 Niskala Satu Tillikka DC 23
    7 Sainio Milla Sörkan Tikka 21
    8 Heino Outi Team Lassila 17
    9 Sinkkonen Sanna Haku-Tikka 16
    9 Kiviniitty Tuula Haku-Tikka 16
    11 Söderlund Johanna Kontulan Tikkaklubi 15
    11 Siniluoma Teija Team Lassila 15
    13 Kuisma Jatta Sörkan Tikka 14
    14 Kettunen Taru Haku-Tikka 12
    14 Pentikäinen Ritva Kontulan Tikkaklubi 12
    16 Pellikka Tarja Team Lassila 11

     

    Miehet

    1 Hosio Jyrki Haku-Tikka 46
    2 Kaltti Teemu Hertas DT Vantaa 39
    3 Kirjavainen Seppo Tillikka DC 36
    3 Ahokas Reijo Hertas DT Vantaa 36
    5 Elijoki Jani Kontulan Tikkaklubi 34
    6 Kuosmanen Timo Tillikka DC 32
    6 Roberts Ali Kontulan Tikkaklubi 32
    8 Takkinen Uki Kontulan Tikkaklubi 28
    8 Tolvanen Tarmo Kannel Tikka 28
    10 Poutanen Juha Haku-Tikka 26
    11 Väänänen Ville Sörkan Tikka 23
    12 Lintunen Jari Haku-Tikka 22
    12 Mielonen Kauko JAM Darts 22
    14 Vitikkala Marko JAM Darts 20
    14 Luoto Marko Haku-Tikka 20
    16 Enroth Teemu Hertas DT Vantaa 18
    16 Uutela Janne Tillikka DC 18

     

    EP -rankinglista kokonaisuudessaan (päivitetty 25.11.2015)

  • EP-rankingtilanne 

    Naiset    
    1 Rekinen Kaisu Sörkan Tikka 92
    2 Helminen-Järvelä Iina Bee DC 25
    3 Salminen Tarja Bee DC 21
    4 Kähärä Marietta Ohari DC 20
    5 Ampiala Anu Sörkan Tikka 16
    6 Hyttinen Marja Haku-Tikka 13
    7 Puumala Marke Bee DC 12
    8 Nyman Niina Terävät ry 10
    8 Timberg Tuula Ohari DC 10
    8 Heino Outi Team Lassila 10
    11 Haatanen Susanna Sörkan Tikka 9
    12 Saarelainen Annette Haku-Tikka 8
    12 Pellikka Tarja Team Lassila 8
    14 Söderlund Johanna Sörkan Tikka 7
    14 Savolainen Lotte Ohari DC 7
    16 Ollikainen Mervi  Pooldarts 6
    16 Lönnberg Maarit Ohari DC 6
           
    Miehet    
    1 Kirjavainen Seppo Bee DC 69
    2 Takkinen Uki Kontulan Tikkaklubi 62
    3 Ilmanen Ari Hertas DT Vantaa 32
    4 Hosio Jyrki Haku-Tikka 29
    4 Seppälä Marko Hertas DT Vantaa 29
    6 Aronen Antti Hertas DT Vantaa 27
    7 Joensuu Markus Bee DC 25
    8 Suomi Esko Steissin TK 21
    9 Oksman Erkki Haku-Tikka 20
    10 Saarinen Kauko Hertas DT Vantaa 19
    11 Immonen Hannu Richard's Dart 17
    11 Nikkinen Tatu Team Lassila 17
    13 Koivunen Teemu Steissin TK 16
    13 Kuosmanen Timo Sörkan Tikka 16
    13 Näslund Jani Hertas DT Vantaa 16
    16 Ikkala Vesa Ohari DC 14

    EP_ranking_2018_04_25.xlsx

  • EP-rankingtilanne 2018

    Naiset
    1 Rekinen Kaisu Sörkan Tikka 177
    2 Kiviniitty Tuula Haku-Tikka 79
    3 Lavikainen Tiia Sörkan Tikka 72
    4 Hyttinen Marja Haku-Tikka 67
    5 Puumala Marke Bee DC 45
    6 Ampiala Anu Sörkan Tikka 40
    6 Kähärä Marietta Ohari DC 40
    8 Heinäharju Lottanoora  Bee DC 30
    9 Helminen-Järvelä Iina Bee DC 25
    10 Salminen Tarja Bee DC 21
    11 Heino Outi Team Lassila 19
    12 Haatanen Susanna Bee DC 18
    13 Sainio Milla Sörkan Tikka 17
    13 Lönnberg Maarit Bee DC 17
    13 Pellikka Tarja Team Lassila 17
    13 Savolainen Lotte Ohari DC 17
    Miehet
    1 Kirjavainen Seppo Richard's Dart 154
    2 Takkinen Uki Kontulan Tikkaklubi 94
    3 Snellman Jari Haku-Tikka 93
    4 Hosio Jyrki Haku-Tikka 67
    5 Seppälä Marko Hertas DT Vantaa 57
    6 Ilmanen Ari Hertas DT Vantaa 54
    7 Hyttinen Pasi DC Tornado 51
    8 Markkanen Kalevi Haku-Tikka 47
    9 Suomi Esko Steissin TK 45
    10 Immonen Hannu Richard's Dart 43
    11 Haatanen Toni Steissin TK 42
    12 Kuosmanen Timo Sörkan Tikka 37
    12 Oksman Erkki Haku-Tikka 37
    14 Lintunen Jari Haku-Tikka 36
    14 Joensuu Markus Bee DC 36
    16 Saarinen Kauko Hertas DT Vantaa 32

    EP_ranking_2018_12_30.xls

  • EP-rankingtilanne 7.10.2015

    Naiset

    1 Silvan Lumi Tillikka DC 76
    2 Rekinen Kaisu Sörkan Tikka 45
    3 Salminen Tarja Tillikka DC 29
    4 Hyttinen Marja Haku-Tikka 24
    5 Haatanen Susanna Sörkan Tikka 21
    5 Sainio Milla Sörkan Tikka 21
    7 Sinkkonen Sanna Haku-Tikka 16
    8 Söderlund Johanna Kontulan Tikkaklubi 15
    9 Niskala Satu Tillikka DC 14
    10 Kuisma Jatta Sörkan Tikka 13
    11 Kettunen Taru Haku-Tikka 12
    11 Pentikäinen Ritva Kontulan Tikkaklubi 12
    11 Heino Outi Team Lassila 12
    14 Siniluoma Teija Team Lassila 11
    15 Lottanoora Heinäharju JAM Darts 10
    15 Kiviniitty Tuula Haku-Tikka 10

     

    Miehet

    1 Kaltti Teemu Hertas DT Vantaa 39
    2 Kuosmanen Timo Tillikka DC 32
    2 Roberts Ali Kontulan Tikkaklubi 32
    2 Elijoki Jani Kontulan Tikkaklubi 32
    2 Hosio Jyrki Haku-Tikka 32
    6 Takkinen Uki Kontulan Tikkaklubi 28
    7 Ahokas Reijo Hertas DT Vantaa 27
    8 Tolvanen Tarmo Kannel Tikka 26
    9 Poutanen Juha Haku-Tikka 19
    9 Mielonen Kauko JAM Darts 19
    11 Lintunen Jari Haku-Tikka 18
    12 Kirjavainen Seppo Tillikka DC 17
    12 Enroth Teemu Hertas DT Vantaa 17
    14 Vitikkala Marko JAM Darts 15
    15 Väänänen Ville Sörkan Tikka 13
    16 Kuosmanen Timo Team Lassila 12
    16 Nieminen Sami Sörkan Tikka 12

     

    EP-rankinglista kokonaisuudessaan (päivitetty 7.10.2015)

  • EP-rankintilanne

    Naiset    
    1 Rekinen Kaisu Sörkan Tikka 138
    2 Puumala Marke Bee DC 42
    3 Heinäharju Lottanoora  Hot Rod DC 32
    4 Ampiala Anu Sörkan Tikka 28
    4 Lavikainen Tiia Sörkan Tikka 28
    6 Savolainen Lotte Ohari DC 23
    7 Spora Katariina Hot Rod DC 20
    8 Lokkinen Anne Ohari DC 18
    8 Wallenius Tanja Skan-Tikka 18
    10 Haatanen Susanna Bee DC 17
    11 Kalliokoski Miia Sörkan Tikka 16
    12 Söderlund Johanna Sörkan Tikka 12
    12 Pentikäinen Ritva Ohari DC 12
    14 Kähärä Marietta Ohari DC 11
    15 Lehtomäki-Kinnunen Tanja Kello-Tikka 10
    15 Björklund Milka Skan-Tikka 10
    15 Heino Outi Team Lassila 10
           
    Miehet    
    1 Kirjavainen Seppo Richard's Dart 65
    2 Kuosmanen Timo Sörkan Tikka 62
    3 Puumalainen Mirka BMDC 52
    4 Suomi Esko Steissin TK 24
    5 Haatanen Toni Steissin TK 21
    6 Seppälä Marko Hertas DT Vantaa 19
    6 Eriksson Pasi Bee DC 19
    8 Isoranta Heikki Hertas DT Vantaa 16
    8 Rekinen Raimo Ohari DC 16
    10 Koivunen Teemu Steissin TK 15
    10 Hyttinen Pasi DC Tornado 15
    12 Lukkarinen Ari Porvoon DK 14
    12 Lintunen Jari Haku-Tikka 14
    12 Markkanen Kalevi Haku-Tikka 14
    12 Snellman Jari Haku-Tikka 14
    16 Mononen Janne Porvoon DK 13
    16 Mantila Petri Ohari DC 13
    16 Uutela Jarkko Bee DC 13
    16 Välimetsä Kari Porvoon DK 13
           

    EP_ranking_2019_09_08.xls 

  • EP-rankingtilanne 11.11.2018

    Naiset
    1 Rekinen Kaisu Sörkan Tikka 145
    2 Kiviniitty Tuula Haku-Tikka 75
    3 Lavikainen Tiia Sörkan Tikka 72
    4 Hyttinen Marja Haku-Tikka 51
    5 Puumala Marke Bee DC 41
    6 Ampiala Anu Sörkan Tikka 40
    7 Kähärä Marietta Ohari DC 36
    8 Helminen-Järvelä Iina Bee DC 25
    9 Salminen Tarja Bee DC 21
    10 Heinäharju Lottanoora  Bee DC 19
    11 Heino Outi Team Lassila 18
    11 Haatanen Susanna Bee DC 18
    13 Sainio Milla Sörkan Tikka 17
    13 Lönnberg Maarit Bee DC 17
    15 Pellikka Tarja Team Lassila 16
    15 Alponen Elina Hot Rod DC 16
    Miehet
    1 Kirjavainen Seppo Richard's Dart 138
    2 Takkinen Uki Kontulan Tikkaklubi 94
    3 Snellman Jari Haku-Tikka 84
    4 Hosio Jyrki Haku-Tikka 59
    5 Ilmanen Ari Hertas DT Vantaa 54
    6 Hyttinen Pasi DC Tornado 51
    7 Seppälä Marko Hertas DT Vantaa 50
    8 Markkanen Kalevi Haku-Tikka 45
    9 Haatanen Toni Steissin TK 42
    10 Suomi Esko Steissin TK 36
    10 Lintunen Jari Haku-Tikka 36
    12 Joensuu Markus Bee DC 31
    13 Immonen Hannu Richard's Dart 29
    13 Oksman Erkki Haku-Tikka 29
    15 Kuosmanen Timo Sörkan Tikka 28
    16 Aronen Antti Hertas DT Vantaa 27

    EP_ranking_2018_11_11.xls

  • EP-rankingtilanne 

     Naiset
    1 Rekinen Kaisu Sörkan Tikka 141
    2 Lavikainen Tiia Sörkan Tikka 72
    3 Kiviniitty Tuula Haku-Tikka 67
    4 Hyttinen Marja Haku-Tikka 49
    5 Ampiala Anu Sörkan Tikka 40
    6 Puumala Marke Bee DC 38
    7 Kähärä Marietta Ohari DC 34
    8 Helminen-Järvelä Iina Bee DC 25
    9 Salminen Tarja Bee DC 21
    10 Heino Outi Team Lassila 18
    10 Heinäharju Lottanoora  Bee DC 18
    12 Pellikka Tarja Team Lassila 16
    12 Alponen Elina Hot Rod DC 16
    12 Lönnberg Maarit Bee DC 16
    15 Haatanen Susanna Bee DC 15
    16 Timberg Tuula Ohari DC 14
     Miehet
    1 Kirjavainen Seppo Richard's Dart 132
    2 Takkinen Uki Kontulan Tikkaklubi 94
    3 Snellman Jari Haku-Tikka 84
    4 Hosio Jyrki Haku-Tikka 59
    5 Hyttinen Pasi DC Tornado 51
    6 Markkanen Kalevi Haku-Tikka 45
    7 Haatanen Toni Steissin TK 39
    8 Ilmanen Ari Hertas DT Vantaa 38
    9 Seppälä Marko Hertas DT Vantaa 34
    10 Suomi Esko Steissin TK 32
    11 Joensuu Markus Bee DC 31
    12 Immonen Hannu Richard's Dart 29
    12 Oksman Erkki Haku-Tikka 29
    14 Kuosmanen Timo Sörkan Tikka 28
    14 Lintunen Jari Haku-Tikka 28
    16 Aronen Antti Hertas DT Vantaa 27

    EP_ranking_2018_10_21.xlsx.xls

  • SDLEP:n järjestämä firmaturnaus pelattiin la 16.4.2016 Kannelmäessä Kannel Krouvissa.

    Paikalla oli viiden yrityksen joukkueet ja järjestys muokkaantui seuraavaksi:

    1. Hans- Ami Oy (Toni Haatanen, Markus Joensuu, Marko Vitikkala)
    2. Icopal (Ari Hurskainen, Marko Olin, Jarkko Pöyhönen)
    3. Transval (Marko Valtanen, Kimmo Mikkonen, Markku Uotinen)
    4. Misorak (Tarmo Tolvanen, Tommi Mäkelä, Mika Palonen)
    5. HELB (Carita Wilkman, Pentti Keränen, Raimo Rekinen)
     
    Pelimuoto: Viiden joukkueen pooli firmasarjan ottelupöytäkirjan mukaisesti 501 / 13, erä kerrallaan.
     
    Kiitos kaikille firmaturnaukseen osallistuneille heittäjille, kisavetäjille ja Kannel Tikalle peliareenan
    lainauksesta firmaturnausta varten!
  • Ravintola Sir Oliver, Merihaka, Helsinki

    Mukana oli kuusi joukkuetta neljästä eri yrityksestä.

    Tulokset (6):

    1. Merima Oy 2 (Erkki Oksman, Esa Sundberg, Janne Repo)
    2. Amplit Oy (Ilkka Virtanen, Mikko Saarinen, Mikko Hepolehto)
    3. Hans-Ami (Toni Haatanen Jussi Ravi, Maarit Lönnberg)
    4.  Merima Oy 1 (Simo Soikkeli, Ilari Hokkanen Ville Turkia)
    5.  Inex Partners 1 (Marko Valtanen, Markku Uotinen, Kai Elgland)
    6.  Inex Partners 2 (Juri Sidonoff, Toni Mikkola, Hannu Österlund)

    Finaali: Amplit Oy - Merima Oy 2 4 - 5

    Pronssiottelu: Merima Oy 1 - Hans-Ami 4 - 5

  • Puksun Pub, Pukinmäki, Helsinki

    Mukana oli kuusi joukkuetta viidestä eri yrityksestä.

    Tulokset (6):

    1. Hans- Ami (Markus Joensuu, Tommi Viikari, Mika Rajanti)
    2. Merima Oy (Esa Sundberg, Simo Soikkeli, Erkki Oksman)
    3. Inex (Marko Valtanen, Kai Elgland, Pasi Jauhiainen)
    4. Helsingin Bussiliikenne (Raimo Rekinen, Mika Virala, Timo Sohlberg)
    5. Misorak 1 (Tarmo Tolvanen, Marko Kyyhkynen, Mikael Koskimäki)
    6. Misorak 2 (Jani Perttula, Riku Taskinen, Meelis Sarjas)

    Finaali: Hans-Ami – Merima Oy 5 – 4 (40,27,45,40,39 - 41,31,31,33)

    Firmaturnaus_07042018_tulokset.doc

  • Fore Cup 2016

    Steissin Pub

    20.2.2016

    Tulokset:

    Naisten parit (5)

    1. Kaisu Rekinen / Maret Liiri, Sörkan Tikka / Samuli Blues

    2. Taru Kettunen / Maria Pajala, Haku-Tikka / Päkki Darts

    3. Iina Helminen-Järvelä / Marke Puumala, Tillikka DC

    4. Piia Alatalo / Milla Sainio, Sörkan Tikka

    5. Susanna Haatanen / Jatta Kuisma, Sörkan Tikka

     

    Avoimet parit (14)

    1. Teemu Enroth / Joni Järvelä, Hertas DT / Nisse

    2. Aaron Knox / Mikko Saarinen, Hertas DT / Tillikka DC

    3. Juha Pihkala / Makke Vitikkala, Tillikka DC / JAM Darts

    4. Ari Larikka / Jarkko Uutela,  Hertas DT / Tillikka DC

       5.-6.    Marko Seppälä / Reijo Ahokas, Hertas DT

                    Markus Joensuu / Toni Haatanen, Hertas DT

       7.-8.    Timo Vilhunen / Toni Huuskonen, Steissin TK / Hertas DT

                    Petri Kotoaro / Esko Suomi, Steissin TK

      9.-12. Topi Kontturi / Tapio Pajala, Sörkan Tikka / Päkki Darts

                    Hege / Krista, Willit

                    Ville / Jussi , Willit

                    Erkki Oksman / Ilkka Virtanen,  Haku-Tikka / Willi

    13.-14.  Kim Hirvonen / Tapio Eloranta, Steissin TK

                    Riikka Koskinen / Raimo Husso, JAM Darts

  • Ikäkausimestaruudet 10.06.2017

    Näsin Terapia, Porvoo

    Tulokset:

    Juniorit (3 osallistujaa)

    1. Veikka Keto- Tokoi, Haku- Tikka
    2. Eemeli Tampio, Haku- Tikka
    3. Patrick Mertala, Bee DC

    Senioriitat (2 osallistujaa)

    1. Marja Hyttinen, Haku- Tikka
    2. Tuula Kiviniitty, Haku- Tikka

    Seniorit (8 osallistujaa)

    1. Seppo Kirjavainen, Bee DC
    2. Kauko Mielonen, Jam Darts
    3. -4. Hannu Immonen, Richard’s Dart ja Juha Pihkala, Bee DC

    Ikäkausimestaruudet_10.06.2017_tulokset.pdf

  • Kallio Cup tulokset

    16.2.2019 All Sport Bar, Helsinki

    Naiset (4)

    1. Kaisu Rekinen/Tiia Lavikainen, Sörkan Tikka
    2. Marke Puumala/Susanna Haatanen, Bee DC
    3. Ritva Pentikäinen/Lotte Savolainen, Ohari DC
    4. Jonna Söderlund/Marietta Kähärä, Sörkan Tikka/Ohari DC

    Avoin sarja (16)

    1. Seppo Kirjavainen/Mirka Puumalainen, Richard’s Dart/BMDC
    2. Heikki Isoranta/Marko Seppälä, Hertas DT Vantaa
    3. Teemu Koivunen/Esko Suomi, Steissin TK
    4. Henrik Haikala/Janne Mononen, Hot Rod DC/Porvoon DK

    KallioCup_tulokset_160219.pdf